Aktualizacja 2 lutego 2017

Zrozumiały jest fakt, że każdy pragnie się jak najbardziej odciążyć od spraw prawnych i księgowości, bez względu na to, czy jest osobą prywatną, czy też zarejestrowaną firmą. Ta druga grupa ma o tyle gorzej, że ze sprawami papierkowymi spotyka się o wiele częściej. Przeciętnie w każdej firmie wystawia się bowiem od kilkunastu do kilkudziesięciu faktur miesięcznie – często więc średnia na dzień wynosi nawet kilka faktur! I choć samo wypełnienie dokumentu nie jest trudne, to na pewno wymaga poświęcenia własnego czasu oraz koncentracji.

 

Dawniej jedynym sposobem na odciążenie spółki od księgowości było biuro rachunkowe. Dzisiaj coraz częściej wszystkie te usługi wykonuje jeden program do faktur. Jest to aplikacja mająca za zadanie ułatwić wystawianie tychże dokumentów oraz usprawnić cały proces ich powstawania. Przede wszystkim, użytkownik ma z góry dostępny wzór faktury, który wymaga wprowadzenia niewielkiej ilości danych. Podczas pierwszego użytku wstawia się informacje takie, jak nazwa firmy, imię właściciela, adres czy dane kontaktowe. Tak więc de facto przy tworzeniu nowej faktury wystarczy wpisać dane klienta oraz kwotę, na jaką wyceniona została faktura. Nie trzeba sięgać po kalkulator – program sam automatycznie obliczy stawkę podatku VAT i uzupełni pozostałe rubryki. Przy tworzeniu nowego dokumentu aplikacja sama uzupełnia numer faktury oraz aktualną datę. Cała sprawa jest o tyle wygodna, że wspomniany program wcale nie musi być pobierany na dysk twardy – wiele oprogramowań działa po prostu przez przeglądarkę.

 

Programy do faktur oprócz standardowych funkcji posiadają dodatkowe możliwości, scentralizowane przede wszystkim na kwestiach wizualnych. Da się chociażby wgrać firmowe logo, które będzie umieszczane w tym samym miejscu na każdej kolejnej fakturze. To samo tyczy się tak zwanej „stopki”, czyli dolnej części dokumentu, na której można umieścić coś w rodzaju szablonu do papieru firmowego, zawierającego nazwę firmy oraz podstawowe informacje kontaktowe czy slogan reklamowy.

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Brak głosów - oceń jako pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments