Kredyt

Zdarzają się sytuacje, w których potrzebne są nagle duże środki — na zakup sprzętu RTV, remont mieszkania czy na nowy samochód. W takiej sytuacji warto zdecydować się na kredyt gotówkowy. Jak wybrać bezpieczną i korzystną ofertę? Jak zaciągnąć zobowiązanie w kilku krokach? Sprawdź nasze podpowiedzi.

Bezpieczny kredyt, czyli jaki?

Przede wszystkim warto zdać sobie sprawę z tego, czym jest bezpieczny kredyt. To zobowiązanie zaciągnięte u legalnie działającego podmiotu, który będzie miał uprawnienia do udzielania pożyczki. Warto wybierać w tym wypadku banki, które mają stabilną sytuację finansową, a także dobrą opinię wśród klientów.

Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko problemów wynikających ze stosowania nieuczciwych praktyk konsumenckich, które często wykorzystują np. parabanki. Narzucają one skrajnie wysokie oprocentowania, przez co umowy są bardzo nieopłacalne dla klientów.

Jak wybrać kredyt dopasowany do swoich potrzeb?

Wybierając konkretny kredyt, warto przede wszystkim porównać ze sobą kilka ofert. Ranking kredytów i pożyczek gotówkowych w przejrzysty sposób zestawia ze sobą propozycje pochodzące z legalnych źródeł.

Analizując konkretne opcje, zwróć uwagę przede wszystkim na:

 • całkowity koszt kredytu — są to wszystkie koszty związane z pożyczką uwzględnione w umowie z bankiem;
 • wysokość prowizji — jest to wynagrodzenie, jakie bank pobiera za udzielenie świadczenia;
 • RRSO — Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania to faktyczny koszt kredytu w skali roku, w ujęciu procentowym;
 • rodzaj oprocentowania — może być stałe lub zmienne. Oprocentowanie stałe nie zmienia się przez określony czas, a zmienne może być zwiększane lub zmniejszane w zależności od sytuacji gospodarczej;
 • wysokość miesięcznej raty — należy dopasować ją do swoich możliwości finansowych w zakresie spłaty;
 • rodzaj raty — są raty rosnące, malejące oraz równe;
 • okres spłaty — im dłuższy jest, tym mniejsze są z reguły raty. Dłuższy czas spłaty wpływa jednak również na zwiększenie całkowitego kosztu kredytu.

Jeśli zdecydujesz się na konkretną ofertę i przeanalizujesz jej warunki, możesz przejść do zaciągnięcia zobowiązania. Obecnie możesz zrobić to bez wychodzenia z domu, w kilku prostych krokach. Dzięki temu zaoszczędzisz czas, którego wymagałaby wizyta w banku.

Zaciągnięcie kredytu w wygodny sposób — 3 kroki do pozyskania środków

Współczesne możliwości sprawiają, że nie musisz umawiać się na wizytę w banku i wypełniać tam formalności, aby zaciągnąć zobowiązania. Kredyt gotówkowy uzyskasz bez wychodzenia z domu, w trybie online. Cała procedura zajmuje jedynie kilka minut, jeśli już zdecydujesz się na wybór konkretnej opcji. Sprawdź, jak zaciągnąć kredyt w 3 prostych krokach, aby pieniądze na koncie mieć jeszcze tego samego dnia lub w kolejnym dniu roboczym.

 1. Porównaj oferty

Pierwszym krokiem do wzięcia bezpiecznego kredytu jest porównanie ze sobą kilku ofert i wybranie spośród nich tej najlepszej w Twojej sytuacji. Zestawienie propozycji z legalnych źródeł znajdziesz na finanse.rankomat.pl.

W porównywarce są dostępne nie tylko zestawienia ofert, ale także ich ranking. Są w nim uwzględnione warunki konkretnych zobowiązań, a także informacje dotyczące m.in.:

 • prowizji pobieranej przez bank;
 • maksymalnej kwoty zobowiązania;
 • okresu spłaty;
 • sposobu, w jaki możesz skorzystać z konkretnej oferty;
 • wysokości rat dla danego zobowiązania.

Po przeanalizowaniu wnikliwie konkretnych opcji możesz przejść do wyboru tej najbardziej opłacalnej, a także do wypełnienia wniosku. Warto uzupełnić go poprzez link wygenerowany w porównywarce, ponieważ część ofert ma charakter promocyjny. Jest przeznaczona jedynie dla konkretnych odbiorców.

 1. Złóż wniosek

Złożenie wniosku internetowego o kredyt gotówkowy ma bardzo intuicyjny charakter. Potencjalny kredytobiorca jest przeprowadzany przez całą procedurę. W jej trakcie należy postępować zgodnie z komunikatami podanymi na stronie lub przez konsultanta. Pamiętaj, by podczas wypełnienia wniosku mieć przy sobie dowód osobisty, a także podawać dane zgodne z prawdą.

We wniosku znajdą się informacje dotyczące m.in.:

 • Twoich danych osobowych;
 • zarobków;
 • źródła dochodu;
 • liczby osób należących do danego gospodarstwa;
 • wysokości rat, które aktualnie spłacasz.

Na podstawie powyższych danych analitycy banku dokonają oceny tego, czy jesteś wiarygodnym kredytobiorcą, który w przyszłości będzie w stanie spłacić zobowiązanie.

Przed wysłaniem wniosku dokładnie sprawdź jego treść, aby upewnić się, że znajdują się w nim wszystkie wymagane informacje i mają one charakter zgodny ze stanem faktycznym.

 1. Zaczekaj na decyzję i wypłatę środków

Ostatnim krokiem jest zaczekanie na decyzję i wypłatę środków. Ile potrwa analiza konkretnego wniosku? To zależy od wielu czynników, w tym m.in. od polityki banku. Z reguły jeszcze tego samego dnia lub kolejnego dnia roboczego otrzymuje się decyzję. Podobnie jest z wypłatą pieniędzy.

Zaciągnięcie kredytu gotówkowego nie zajmuje dużo czasu. Wymaga jedynie 3 prostych kroków, abyś mógł cieszyć się środkami na swoim koncie.

Bezpieczny kredyt gotówkowy możesz zaciągnąć w wygodny sposób — bez wychodzenia z domu, korzystając z legalnej porównywarki. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i wkrótce pożyczka znajdzie się na Twoim koncie.

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Brak głosów - oceń jako pierwszy!