Charakterystyka i aktualny ranking lokat inwestycyjnych W ostatnich latach lista lokat oferowanych przez banku uległa znacznemu powiększeniu. Wyróżnić możemy lokaty progresywne, polisolokaty czy lokaty strukturyzowane. Pośród nich odnajdziemy także lokaty inwestycyjne, które stanowią połączenie bezpieczeństwa tradycyjnych ofert bankowych i perspektywy wysokich zysków z inwestowania na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Charakterystyka lokat inwestycyjnych

Lokata inwestycyjna to szczególny przykład lokaty ustrukturyzowanej, która zawiera w sobie dwa składniki:

  • Odpowiednik lokaty bankowej, będący gwarancją 100% ochrony kapitału, dający poczucie stabilności i bezpieczeństwa,
  • Składnik inwestycyjny, dający możliwość osiągnięcia dodatkowego zysku przy zrealizowaniu określonej strategii inwestycyjnej.

Lokata inwestycyjna jest więc dla osób, które chciałyby mieć udział w wysokich zyskach z obrotu kapitałem na GPW, lecz nie chcą ryzykować utracenia kapitału. Z racji tego, że pieniądze przekazane na taką lokatę obracane są przez wybitnych profesjonalistów osiągamy dużo większą szansę na zysk niż miałoby to miejsce, gdybyśmy sami tymi pieniędzmi obracali. Warto odnotować na koniec fakt, że im wyższe chcemy mieć zyski ze składnika inwestycyjnego, tym mniejsza będzie kwota gwarantowana przez bank. Oznacza to, że musimy zdecydować ? możemy zarobić potencjalnie więcej, jednak mieć mniejszą kwotę gwarantowaną lub odwrotnie ? potencjalny zarobek będzie mniejszy, jednak większa będzie kwota jaką zagwarantuje nam bank.

Wady i zalety lokat inwestycyjnych

Zalety posiadania lokaty inwestycyjnej zostały już wymienione powyżej ? taka lokata łączy bezpieczeństwo lokaty bankowej z potencjalnym zyskiem z działalności inwestycyjnej. Nie jest to jednak produkt pozbawiony wad. Po pierwsze, czasem taką lokatę będziemy musieli zawrzeć na okres 3 lat. To dość długo, by zamrozić swoją gotówkę. Zwłaszcza, że za wcześniejsze wycofanie pieniędzy z lokaty przewidziane są często kary ? w postaci wypłacenia tylko części odsetek, bądź czasem nie wypłacenia ich wcale. Inną barierą, dla niektórych nie do przeskoczenia jest kwota minimalna, za jaką można lokatę inwestycyjną założyć. Najczęściej to minimum 5000 zł, co dla niektórych może być kwotą zbyt dużą.

Zobacz też:  Czym się różnią działania windykatora od komornika?

Aktualny ranking lokat inwestycyjnych

Ciężko powiedzieć o czymś takim, jak stała oferta w przypadku lokat inwestycyjnych ? ich oferta pojawia się i znika dynamicznie. Przedstawione poniżej przykłady lokat niech pełnią jedynie funkcję przykładów, nie zaś aktualnego źródła informacji. Więcej aktualnych ofert tych produktów znajdziecie Państwo na stronie zawierającej bieżący ranking lokat.

Lokata Inwestycyjna Dolina Krzemowa

Lokata inwestycyjna mBanku oferowała możliwość zainwestowania w akcje gigantów Doliny Krzemowej (takich jak Apple Computer INC czy Microsoft Corp.). Minimalny wkład wynosił jedynie 1000 zł, a czas trwania tej lokaty 18 miesięcy. Maksymalny zysk z lokaty wynosił 16,50 % za cały okres trwania lokaty, a więc 11% rocznie.

Lokata Inwestycyjna z BZWBK

BZWBK oferuje dynamicznie pojawiające się subskrypcje lokat. Bank daje możliwość wybrania jednej z trzech strategii inwestowania:

  • strategia na spadek kursu waluty obcej
  • strategia na wzrost kursu waluty obcej
  • strategia na stabilizację kursu waluty obcej

Oprocentowanie tej lokaty jest uzależnione od zmiany kursu wybranej waluty i wybranej strategii. Minimalna kwota potrzebna by otworzyć lokatę to 3000 zł, a czas trwania lokaty to 3 lub 6 miesięcy w zależności od wybranej subskrypcji.

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o