Można je zaciągnąć bez wychodzenia z domu, zaś dzięki licznym portalom zajmującym się zbieraniem i porównywaniem ofert poszczególnych banków oraz firm każdy może wybrać dla siebie najlepsze rozwiązanie. Pożyczki przez Internet zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością, szczególnie wśród młodych ludzi oraz tych, którym brak czasu na załatwianie licznych formalności w bankach.
Co warto wiedzieć o pożyczkach przez Internet przed skorzystaniem z takiej możliwości?
Pożyczka taka zazwyczaj dotyczy stosunkowo niskich kwot. Większość firm daje możliwość pożyczenia w ten sposób sum nieprzekraczających 2500 zł. Zaletą takiego rozwiązania jest krótki czas rozpatrywania wniosku oraz brak zbędnych formalności. Często wystarcza dowód osobisty, co ułatwia znacznie życie osobom mającym niskie dochody lub złą historię kredytową. Pożyczki przez Internet są również udzielane przez banki, uważane za znacznie bardziej bezpieczne i korzystne rozwiązanie. Tu jednak trzeba przesłać kilka informacji na swój temat. Niezbędna jest informacja o dochodach oraz przedstawienie bankowi umowy o pracę. W zasadzie pożyczka przez Internet zaciągana w banku różni się od tradycyjnej formy tylko tym, że nie trzeba tracić czasu na dojazdy do placówki bankowej i stanie w kolejkach. Zeskanowane dokumenty można przesłać drogą elektroniczną, w taki sam sposób można przesłać dobrze wypełniony formularz. Pożyczki przez Internet udzielane są m.in. przez takie banki, jak: mbank, Meritum Bank czy też Alior Bank.
Nie brak też firm pozabankowych specjalizujących się w udzielaniu internetowych pożyczek. Tu osoba potrzebująca pożyczki nie musi dokonywać aż tylu formalności, powinna jednak zachować większą ostrożność. Tu, podobnie jak w przypadku tradycyjnych chwilówek, koniecznie trzeba zwrócić na warunki pożyczki oraz jej realne koszty. Wiele firm, dla których pożyczki przez Internet stanowią podstawę działalności, kusi nowych klientów udzielaniem pierwszej pożyczki bez dodatkowych kosztów oraz prostą procedurą. Kuszą również atrakcyjnym okresem spłaty, nie brak też firm które dają możliwość przedłużenia tego okresu w sytuacji, gdy zajdzie uzasadniona potrzeba.
Różnorodność ofert sprawia, że każdy dzięki porównaniu propozycji banków oraz firm pozabankowych może wybrać dla siebie najlepsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie. Najważniejsze, aby przed zaciągnięciem pożyczki zaciągnąć jak najwięcej informacji na temat udzielającej jej instytucji.

Zobacz też:  Czym się różnią działania windykatora od komornika?

Autor: Zaliczka.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o