Aktualizacja 03/12/2013

Co wpływa na popularność pożyczek online? 

Ostatnie lata to dla rynku pożyczkowego zdecydowany wzrost znaczenia produktów sprzedawanych przez Internet. Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, co wpływa na tak dużą popularność pożyczek online? Oto pięć powodów, które według nas są najistotniejsze.

 
1. Szybka dostępność

Podstawową zaletą pożyczek online jest szybka dostępność. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na skorzystanie z oferty produktów bankowych, pozabankowych czy pożyczek społecznościowych, to w każdym wypadku dostępność jest zdecydowanie wyższa, niż gdybyśmy starali się o pożyczkę w stacjonarnym biurze. Co ważne, nie ograniczają nas godziny ich pracy ? często dokumenty możemy wypełnić nawet w środku nocy czy w weekend.

2. Przejrzystość

Do podstawowych zalet należy również zaliczyć przejrzystość ? ponieważ wszystkie warunki dostępne są przez Internet, to pożyczkodawca nie może nic ukryć. Widzimy więc wszystkie koszty i możemy zapoznać się z umową przed jej podpisaniem. A w razie takiej potrzeby ? porównać z ofertą konkurencji!

3. Załatwianie spraw online

Wspomniana wcześniej możliwość składania dokumentów nawet w środku nocy to zdecydowane ułatwienie. Tradycyjnie musielibyśmy ? w godzinach pracy banku ? składać wiele podpisów w błahej sprawie. Obecnie tego samego dokonać możemy przez Internet: składanie wniosków, spłacanie rat czy nawet reklamacje możliwe są do wykonania online, bez ograniczeń czasowych. Dzięki temu rozwiązaniu nawet najbardziej zapracowani ludzie są w stanie w dogodnym dla nich momencie zająć się swoimi finansami.

4. Minimum formalności

Zdecydowana większość firm oferujących pożyczki społecznościowe jest w stanie bardzo mocno ograniczyć formalności, które muszą zostać spełnione by otrzymać pożyczkę. Samo złożenie wniosku przez Internet jest w stanie zaoszczędzić nam co najmniej kilkadziesiąt minut ? tyle zająłby dojazd do biura pośrednictwa finansowego i wypełnienie tej samej ankiety.

5. Bogata oferta

Zobacz też:  Raport: branża IT chce jawnych wynagrodzeń i pracy zdalnej

Warto również zwrócić uwagę, że oferta firm pożyczkowych jest bardzo bogata. Przeglądając oferty firm takich jak ekspreskasa.pl możemy dowiedzieć się o chwilówkach. Istnieją również firmy proponujące pożyczki na większe kwoty ? nawet rzędu kilku tysięcy złotych bez zabezpieczeń, czy kilkudziesięciu tysięcy złotych pod zastaw nieruchomości. To zaś sprawia, że załatwianie spraw przez Internet dostępne jest niezależnie od tego, jakiego produktu poszukujemy.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments