Kobieta w biurze

Aktualizacja 23/12/2014

Dla każdej firmy prowadzenie własnej księgowości jest koniecznością wynikającą z istniejących przepisów prawa podatkowego. Przedsiębiorca nie musi jednak zadań z tego zakresu realizować samodzielnie, ale może je zlecić w ramach outsourcingu albo skorzystać z usług biura rachunkowego online. Na czym to polega i czy warto wykorzystać taką możliwość?

Koszty księgowania przez internet

Za skorzystaniem z biura rachunkowego online przemawia przede wszystkim komfort przedsiębiorcy przy dokonywaniu różnych zadań księgowych. Księgowość online generuje również zwykle znacznie niższe koszty niż oddelegowanie zadań rachunkowych do zewnętrznego biura rachunkowego czy zatrudnienie w firmie księgowego. Na przykład biuro rachunkowe online udostępnia Idea Bank ( http://www.ideabank.pl/ksiegowosc-online) ? za darmo dla swoich klientów. Dlatego w takiej formie prowadzenie księgowości dla firmy nie pociąga za sobą żadnych kosztów, ale przedsiębiorca lub wyznaczony pracownik musi zaangażować się w obsługę samego programu. Korzystając z biura rachunkowego przez internet, można zoptymalizować choć w pewnym stopniu koszty prowadzenia działalności gospodarczej.

Zalety księgowości online

Dla wszystkich przedsiębiorców przymierzających się do korzystania z biura rachunkowego online ważna będzie wygoda korzystania z księgowości przez Internet. Przedsiębiorca może mieć stały dostęp do rozliczeń finansowych i dokumentów księgowych ? faktur czy deklaracji podatkowych. Nie musi przy tym znajdować się w biurze swojej firmy. Dostęp do pełnej dokumentacji i historii rozliczeń ma wszędzie, gdzie tylko może uzyskać połączenie z siecią internetową. Dzięki temu nawet w domu czy na urlopie, jeśli zajdzie taka potrzeba, może bezpiecznie sprawdzać działania księgowych, wystawiać faktury czy przydzielać rabaty, ponieważ ma stały dostęp do biura rachunkowego.

Przedsiębiorca w przypadku prowadzenia działalności na mniejszą skalę sam może księgować wszystkie operacje w programie księgowym przez internet albo też udostępnić biuro rachunkowe online pracownikom, którzy są zobowiązani do spełniania takich zadań zawodowych. Biuro rachunkowe online pozwala użytkownikom na bieżąco analizować przychody i koszty, drukować na potrzeby archiwizacji Księgę Przychodów i Rozchodów, wystawiać faktury czy tworzyć deklaracje podatkowe. Wszystko to bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. Warto także wybrać taki program księgowy online, który będzie na bieżąco aktualizowany, aby odpowiadał bieżącym przepisom podatkowym w Polsce.

Zobacz też:  1.Misselling usług finansowych - co to jest?

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments