Osiedle wieżowców

Aktualizacja 04/11/2013

Developerzy budują coraz mniejsze i nowocześniejsze mieszkania

W ostatnich latach rynek nieruchomości w Polsce znacznie się rozwija. Szczególnie dobrze radzą sobie developerzy inwestujący w coraz większe i nowocześniejsze obiekty. Polacy równie często decydują się na pobieranie kredytów mieszkaniowych. Jak zauważa p. Agnieszka Nachyła będąca dyrektorką departamentu marketingu bankowości hipotecznej ?Kredyt Bank SA.? nawet rodacy, których stać na szybszą spłatę kredytu wybierają dłuższy okres spłaty mieszkania.

Przykład rozwoju polskiej firmy zajmującej się nieruchomościami

Jedną z firm aktywnie działającą na rynku nieruchomości jest Activ Investment. Jest to świetny przykład obrazujący dobry stan rozwoju polskich firm zajmujących się nieruchomościami. Firma istnieje od 1996 roku pracując w Krakowie, Wrocławiu i Katowicach. Inwestuje w dobre i nowoczesne budynki użytkowe pod zamieszkanie na naprawdę europejskim poziomie. Zdobyła wiele prestiżowych nagród, w tym: Diamenty Forbesa, Certyfikat Wiarygodności Biznesowej czy Gepardy Biznesu przyznawane dla najbardziej dynamicznie rozwijających się firm.

Podobne firmy szybko się rozwijają, bo zwyczajnie Polacy chętnie kupują nowe mieszkania. Przykładowo nowe bloki przy ul. Wrocławskiej w Krakowie są przepięknie usytuowane, pewnie dlatego większość mieszkań została wykupiona jeszcze przed zakończeniem budowy. Z wielu z nich rozciąga się widok na Rynek Główny, co niewątpliwie skłoniło ludzi do inwestycji.

Postawienie na prostotę i funkcjonalność

W Polsce buduje się coraz mniejsze mieszkania w blokach. Młodzi, wykształceni ludzie chętniej kupują właśnie takie nieruchomości ? XXI wiek stawia na funkcjonalność, a nie przestronność. Również młode małżeństwa i pary wolą inwestować w mieszkania mniejsze, ale przytulniejsze ? większość Polaków w tym wieku deklaruje niechęć do posiadania potomstwa. Idąc ponownie za przykładem firmy Activ Investment warto przeanalizować jedną  z nieruchomości – Cztery Wieże budowane w Katowicach. Spora część budowanych mieszkań ma metraż do 50 metrów kwadratowych. I to właśnie one najlepiej się sprzedają, co można samemu sprawdzić na stronie firmy.

Nowy design mieszkań

Jeśli mieszkania są mniejsze to naturalnie inaczej również się je projektuje. Typowe zagospodarowanie niewielkiego mieszkania w Activ Investment to: duży pokój połączony jest z aneksem kuchennym, a przedpokój obok jest naprawdę niewielki i także wolno połączony z większym pokojem. Dodatkowo projektanci umieszczają w wielu mieszkaniach modne ostatnio garderoby.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments