Zakładanie konta bankowego

Aktualizacja 07/02/2014

Finanse osobiste w Polsce

Jak wyglądają finanse osobiste współczesnego Polaka? Pytanie to jest bardzo rzadko zadawane, a szkoda, ponieważ poprawa w tym obszarze daje nadzieję na poprawę sytuacji finansowej całego społeczeństwa. Wystarczą podstawy ekonomii, aby zrozumieć, że jeżeli jeden człowiek zarabia więcej pieniędzy, tak naprawdę zarabiają wszyscy.

Wracając jednak do tematu podstawowego i biorąc pod tablicę finanse osobiste okazuje się, że sytuacja w Polsce w tym obszarze nie wygląda najlepiej.

Większość rodaków jest zadłużona, a najczęściej używanym instrumentem inwestycyjnym jest lokata bankowa, która nie jest najlepszym dochodowym środkiem oszczędzania. Gdyby spytać przeciętnego Polaka o różnice pomiędzy akcjami i obligacjami na pewno uzyskana odpowiedź byłaby daleka od ideału. To nasz kolejny problem.

Jaki wygląda poziom edukacji finansowej w naszych szkołach?

forum Finansowe.Edukacja finansowa jest na bardzo niskim poziomie. W szkołach przez wszystkie lata edukacji rzadko zdarza się, aby w programie podstawowym były przedmioty, które dotykałby świata finansów.

Polskie finanse osobiste to jednak przedmiot bardzo ważny w życiu każdego człowieka, jeżeli nie najważniejszy. Zdanie sobie sprawy z tego problemu jest już pierwszym poważnym krokiem do zmiany osobistych przyzwyczajeń w tym zakresie.

 

Zdrowe  finanse osobiste to przede wszystkim uzyskanie równowagi między przychodami i dochodami. Warto także zaznaczyć, że człowiek dobrze wykształcony w tym obszarze stopniowo pomnaża swoje oszczędności i nigdy nie nastawia się na emeryturę państwową.

Finanse osobiste potraktowane poważnie potrafią zapewnić inteligentnym ludziom niezależność finansową w bardzo młodym wieku. Zdarza się to niestety bardzo rzadko, ale są przykłady potwierdzające tą zależność.

Gdybyś poświęcił przynajmniej godzinę dziennie na rozwój w tym temacie na pewno z czasem zobaczyłbyś, że zupełnie inaczej myślisz o pieniądzach.

Przeciętny Polak wypowiada się o nich zazwyczaj w negatywny sposób i nie traktuje pieniędzy jako czegoś wartościowego. To paradoks, ale pieniądze są dla ludzi z reguły negatywną siłą, a zmiana nastawienia to jeden z kroków do finansowego sukcesu.Możesz podyskutować na tematy finansowe oraz biznesowe na naszym  Biznes Forum.

Zobacz też:  Czy w 2021 r. nadal jest zapotrzebowanie na pracowników produkcyjnych?

A Ty jak uważasz? Jak wyglądają finanse osobiste współczesnego Polaka?

Skomentuj proszę

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments