(Last Updated On: 1 sierpnia 2011)

Rząd udzieli pomocy rodzinom rolniczym, których gospodarstwa rolne ucierpiały wskutek huraganu, deszczu i wiosennych przymrozków, powodujących straty w drzewach i krzewach owocowych.

Poszkodowani będą mogli np. otrzymać jednorazowo 5 tys. zł, po spełnieniu warunków szczegółowo określonych w rozporządzeniu Rady Ministrów.

Wypłata zasiłków to tylko jedna z form wsparcia przewidzianych w programie pomocowym dla rolników, producentów rolnych i rodzin rolniczych, przyjętym przez rząd.

Poszkodowani producenci rolni będą mogli także skorzystać z innych form pomocy, np. z kredytów preferencyjnych na wznowienie produkcji w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, a także poręczeń i gwarancji ich spłaty.

Przewidziano również pomoc w formie odraczania terminu płatności składek do KRUS, rozkładania ich na dogodne raty, a także umarzania w całości lub części bieżących składek. Z kolei wójtowie, burmistrzowie lub prezydenci miast będą mogli przyznać poszkodowanym ulgi w podatku rolnym za 2011 r.

źródło:kprm.gov.pl

Więcej … Źródło: Pomoc dla gospodarstw zniszczonych przez huragan

Zobacz też:  Nowoczesne systemy zarządzania dokumentami, czyli sposób na zwiększenie efektywności w naszej firmie
12345 (Brak ocen, bądź pierwszy!)