Aktualizacja 13 września 2016

 

[title_center title=’Grupowe ubezpieczenie na życie – co daje pracownikowi?’]

  Coraz więcej prosperujących w Polsce firm i przedsiębiorstw oferuje swoim pracownikom różnorodne dodatkowe korzyści, od warsztatów, szkoleń i kursów począwszy, poprzez karnety na zajęcia sportowe, spektakle teatralne czy seanse kinowe, aż do atrakcyjnych abonamentów medycznych. Powszechne jest także grupowe ubezpieczenie na życie. Dlaczego to robią? Co im daje wydawanie dodatkowych pieniędzy na pracowników?

Korzyści psychologiczne

Wbrew pozorom zyskują na takich benefitach obie strony. Pracownik ma możliwość skorzystania z ciekawych i pożytecznych usług za darmo bądź w znacznie niższej cenie. Pracodawca natomiast ma w swojej firmie zadowolonego, zmotywowanego i dokształconego pracownika, któremu będzie się chciało jak najlepiej wykonywać swoją pracę, wiedząc że jest ona doceniana i nagradzana nie tylko comiesięczną pensją.

Korzyści zdrowotne

Polisa na życie daje mnóstwo korzyści. Nie każdy jednak chce ją mieć, nie zawsze też skromny domowy budżet zezwala na indywidualne podpisanie umowy z firmą ubezpieczeniową np. www.signal-iduna.pl . Inaczej to wygląda w przypadku przedsiębiorstwa, które wykupując polisę dla części swoich pracowników może wynegocjować dużo korzystniejszą ofertę.

Niestety bywa, że pracownik nie dostaje informacji o tym, co zawiera polisa lub nie przykłada do tego wagi uważając, że zainteresuje się korzyściami wynikającymi z ubezpieczenia dopiero wówczas, gdy będzie taka konieczność. Tymczasem aby skorzystać z owych benefitów nie musi wydarzyć się żaden dramatyczny wypadek. Ubezpieczenie daje na przykład możliwość z szybkiego skorzystania z konsultacji z lekarzem specjalistą. Dlatego warto pamiętać o posiadanym ubezpieczeniu i zaznajomić się z jego warunkami.

Urzędy, większe firmy i korporacje w ramach ubezpieczenia na życie dla pracowników oferują również za dużo niższą kwotę możliwość ubezpieczenia współmałżonka i dzieci. Wówczas to sam pracownik wybiera odpowiednią dla siebie ofertę. Wsparciem objęty jest nie tylko pracownik, ale i jego rodzina. Dzięki temu możliwe jest na przykład wypłata jednorazowego świadczenia w przypadku choroby dziecka bądź współmałżonka lub szybka wypłata pieniędzy, gdy któryś członek rodziny ulegnie wypadkowi.

W przeciwieństwie do standardowego ubezpieczenia, które działa w drodze do pracy, z pracy, w miejscu pracy oraz w czasie wypełniania obowiązków służbowych, ubezpieczenie na życie chroni pracownika przez całą dobę, także poza pracą – na przykład na urlopie.

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Brak głosów - oceń jako pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments