Aktualizacja 04/11/2013

Szybka pożyczka bez zaświadczeń wzięta nawet na niewielką kwotę może drogo kosztować, jeżeli nie zostanie spłacona w terminie. Ile może Cię kosztować opóźnienie w uregulowaniu zobowiązania pożyczkowego i jak się uchronić przed nieprzyjemnymi konsekwencjami jej niespłacenia?

 

W dobie Internetu wzięcie szybkiej pożyczki gotówkowej nie stanowi najmniejszego problemu ? wypełniasz wniosek online, za chwilę dostajesz odpowiedź od pożyczkodawcy, a w ciągu kolejnych kilkunastu minut gotówka zostaje przelana na Twoje konto. Masz jednak ograniczony czas, aby pożyczoną kwotę zwrócić.

Zanim weźmiesz pożyczkę?

? realnie oceń, czy jesteś w stanie ją spłacić. Zastanów się również ile czasu potrzebujesz, aby spłacić ją w terminie. Jeżeli nie jesteś w stanie dokładnie ocenić ile czasu konkretnie zajmie Ci zebranie całej kwoty zobowiązania, na wszelki wypadek weź pożyczkę na dłuższy okres.

Dobrym rozwiązaniem, które pomoże Ci spłacić chwilówkę w terminie może okazać się również sporządzenie budżetu domowego oraz harmonogramu spłacania zobowiązania. Na kartce papieru lub przy wykorzystaniu elektronicznego arkusza kalkulacyjnego zestaw swoje dochody z wydatkami. Dzięki temu zyskasz obraz tego, gdzie możesz zaoszczędzić pieniądze, których będziesz potrzebować, aby spłacić pożyczkę. Staraj się trzymać harmonogramu, który będzie pomagał Ci regularnie odkładać wyznaczoną kwotę na spłatę swojego długu.

Wiesz, że nie zdążysz uregulować swojego długu, ?

? przedłuż termin spłaty pożyczki. Opcja wydłużenia okresu spłaty pożyczki, choć nie jest pozbawiona dodatkowych opłat, w sytuacji, kiedy wiesz, że nie dasz rady oddać pożyczonych pieniędzy, może okazać się bardzo pomocna. Kontaktując się z pożyczkodawcą i przelewając na jego konto odpowiednią opłatę za wydłużenie okresu spłaty, zyskasz dodatkowy czas na zebranie potrzebnej do oddania gotówki.

Kiedy termin spłaty pożyczki minął, …

? musisz spodziewać się ponagleń oraz naliczenia karnych odsetek. Co więcej, jeżeli pomimo przypomnień pożyczkodawcy, dalej nie jesteś w stanie oddać pożyczonych pieniędzy, w sprawę zaangażuje się firma windykacyjna, która na ścieżce sądowej będzie dochodziła praw pożyczkodawcy, zajmując za zgodą sądu nieruchomości o wartości Twojego zadłużenia. Może zdarzyć się również, że windykator zajmie Twoje konto bankowe, z którego będzie ściągał bezpośrednio należności dla pożyczkodawcy.

Zobacz też:  W co będzie warto zainwestować w roku 2021? Które aktywa będą elektryzować traderów?

Pamiętaj

Niespłacenie pożyczki w terminie i skierowanie Twojej sprawy na drogę sądową spowoduje, że Twoje nazwisko zacznie figurować w bazach dłużników biur informacji gospodarczych. Konsekwencją znalezienia się na takiej liście mogą być odmowy instytucji finansowych w przypadku ubiegania się o kolejny kredyt, bądź pożyczkę.

 

Dowiedz się więcej o spłacie pożyczek na https:/www.pozyczkomat.pl/strona/najczesciej-zadawane-pytania

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments