Aktualizacja 2 lutego 2017

Mało kto wie, ale kupowanie nieruchomości rozpoczyna się wiele miesięcy przed faktycznym podpisaniem umowy. Oto pięć kroków, które prowadzą do własnego M.

1. Obserwacja rynku nieruchomości
Przygotowania do zakupu nieruchomości w każdym wypadku powinniśmy zacząć od obserwacji tego rynku. Nie ma bowiem nic gorszego niż zakup wybranego przez nas mieszkania pod wpływem emocji. Dobrym rozwiązaniem jest spokojne poszukiwanie najciekawszych ofert przez kilka czy kilkanaście miesięcy jeszcze przed zakupem mieszkania, dzięki czemu poznamy zalety i wady różnych nieruchomości i łatwiej wybierzemy tę właściwą.

2. Spłata kredytów i kart kredytowych
By móc otrzymać kredyt hipoteczny Eurobank jak i każdy inny bank będzie z reguły wymagał od nas spłaty innych zobowiązań. Warto więc już wcześniej powoli zacząć nadpłacać dotychczasowe kredyty gotówkowe, zamykać kredyty odnawialne czy spłacać karty kredytowe. Pozwoli to nie tylko na zwiększenie zdolności kredytowej, ale i obniżenie marży.

3. Gromadzenie oszczędności
Kolejnym krokiem powinno być gromadzenie oszczędności. Oczywiście warto znaleźć najlepiej oprocentowane konta bankowe i zacząć z nich korzystać. Możemy to zrobić wpisując słowa ?Eurobank opinie? w jednej z wyszukiwarek internetowych. Znalezienie najlepszego banku i powolne gromadzenie zapasu gotówki pozwoli nam na łatwe pokrycie kosztów notariusza, niewielkiego remontu czy nawet dość drogiego wyposażenia kupowanego mieszkania. Choć oszczędności są ważne, to jeśli równocześnie posiadamy kredyty wysoko oprocentowane ? lepiej spłacić najpierw je, a dopiero później zacząć oszczędzać.

4. Wybór mieszkania
Kolejnym punktem jest wybór najlepszego mieszkania. Po zdobyciu podstawowej wiedzy jest to o wiele łatwiejsze, a i szybciej można trafić na wielką okazję cenową. Służyć z pomocą mogą nam znajomi pracujący w tej branży, dzięki czemu unikniemy zakupu bardzo słabej jakości mieszkania, które będzie wymagało dziesiątek tysięcy złotych wkładu na remont. Zawsze dobrym rozwiązaniem jest oglądanie nieruchomości co najmniej dwa razy, o różnych porach dnia w towarzystwie innej osoby.

5. Zawarcie umowy
Ostatnim krokiem jest zawarcie umowy – zarówno w przypadku zakupu mieszkania jak i kredytu hipotecznego. Same formalności mogą trwać od kilku dni nawet do kilku tygodni, konieczne jest więc uzbrojenie się w cierpliwość. Donoszenie do banku kolejnych dokumentów nie zawsze jest przyjemne, jednak pozwoli w końcu na wejście w posiadanie własnej nieruchomości.

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Brak głosów - oceń jako pierwszy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj