Jak znaleźć sprawdzonego doradcę

Aktualizacja 15 listopada 2017

Zdecydowałeś się na zakup mieszkania, jednak nie wiesz od czego zacząć, a kredyt hipoteczny jest dla Ciebie wielką niewiadomą? Skieruj swoje kroki do doradcy kredytowego. Ekspert w dziedzinie kredytów pomoże Ci wybrać najkorzystniejszy kredyt hipoteczny i przeprowadzi przez wszystkie etapy uzyskania kredytu.

Jak znaleźć sprawdzonego doradcę?

Rynek kredytowy oferuje mnóstwo rozwiązań, jednak problem pojawia się w momencie, gdy masz zdecydować się na konkretną ofertę. Pamiętaj, że kredyt hipoteczny powinien być dopasowany do Twoich potrzeb i możliwości finansowych, by zbytnio nie obciążyć Twojego domowego budżetu. Zastanawiasz się, jakie warunki spłaty będą najkorzystniejsze i na co zwrócić uwagę podczas kupna mieszkania? Więcej informacji znajdziesz w tym artykule: https://www.ingbank.pl/indywidualni/kredyty-i-pozyczki/kredyt-hipoteczny/navidom-radzi/jak-wygodnie-kupic-mieszkanie.

W wyborze optymalnej oferty pomoże Ci sprawdzony doradca. Komu powierzyć to zadanie? Fachowa wiedza to jedno, zaufanie – drugie. Połączenie obu to najlepsze rozwiązanie. Na rynku istnieje wielu specjalistów, którzy posiadają odpowiednie kompetencje, czy jednak masz do nich zaufanie? Ufność buduje się latami, to proces długotrwały. Przypomnij sobie, dlaczego wybrałeś ten, a nie inny bank, zakładając tam konto oszczędnościowe? Z pewnością oferta szła w parze z profesjonalizmem obsługi. Miałeś okazję nieraz skorzystać z rady pracowników swojego banku i byłeś zadowolony. Dlaczego teraz miałoby być inaczej? Wybór doradcy ze swojego, zaufanego banku może także znacznie ułatwić całą procedurę ubiegania się o kredyt. Nie musisz przedstawiać historii swoich dochodów oraz wydatków ani zakładać dodatkowego konta – co jest wymagane przez wiele banków. Ponadto skorzystanie z pomocy doradcy jest bezpłatne.

Kredyt ingbank

W czym pomoże Ci doradca kredytowy?

Ubieganie się o kredyt to wieloetapowy proces, dlatego warto skorzystać z pomocy doradcy, który sprawnie przeprowadzi Cię przez wszystkie etapy procedury. Doradca bankowy posiada nie tylko wiedzę dotyczącą kredytu hipotecznego, ale jest także zorientowany w rynku mieszkaniowym. Wie, jak zakup mieszkania wygląda od strony prawnej. Na jaką pomoc możesz liczyć?

Pośrednik Doradca kredytowy przeanalizuje Twoją sytuację finansową i na tej podstawie dopasuje sposób finansowania inwestycji do Twoich możliwości i formy zatrudnienia. Masz za niską zdolność kredytową? Doradca udzieli Ci wskazówek, co możesz zrobić, aby ją podwyższyć i jak pozbyć się zobowiązań finansowych, które ją obniżają. Nie znasz nomenklatury finansowej, a niektóre sformułowania są dla Ciebie niezrozumiałe? Nie bój się zapytać – doradca jest od tego, aby Ci pomóc. To od niego dowiesz się, czym jest marża, WIBOR, ubezpieczenie pomostowe czy inna niezrozumiała dla Ciebie kwestia. To do niego możesz kierować wszystkie swoje pytania na każdym etapie starania o kredyt, żeby rozwiać swoje wątpliwości. Doradca bankowy będzie także pomocny podczas załatwiania formalności kredytowych i dopilnuje, abyś złożył wszystkie niezbędne dokumenty oraz poprawnie wypełnił wniosek kredytowy.

jak wybrać kredyt

Na co zwrócić uwagę, współpracując z doradcą?

Dobra współpraca zakłada wzajemne zrozumienie, dlatego jakość komunikacji to bardzo istotna kwestia. Warto przygotować się, że na pierwszym spotkaniu doradca zapyta Cię o Twoje oczekiwania, plany życiowe oraz sytuację finansową, tak by jak najlepiej dopasować ofertę. Zwróć uwagę na otrzymywane odpowiedzi na Twoje pytania – powinny być rzeczowe, jasne i niezbyt skomplikowane. Jeśli nie jesteś pewny którejś z nich lub nie wiesz, jak odpowiedzieć, możesz oczekiwać wsparcia ze strony doradcy. Współpracę z pewnością ułatwi możliwość szybkiego skontaktowania się z doradcą bez konieczności odwiedzania placówki – mailowo lub telefonicznie. Zaufany doradca może pomóc Ci także w nabyciu nieruchomości – znajdzie pośrednika, przeanalizuje dokumentację prawną nieruchomości, określi jej wartość i zweryfikuje umowę przestępną.

Jak kupić mieszkanie i spać spokojnie?

Ubieganie się o kredyt to proces wieloetapowy, który może na samym początku nieco Cię przerazić. Dlatego tak ważne jest wsparcie doradcy. Dzięki niemu będziesz wiedział dokładnie, jakie dokumenty złożyć czy co oznaczają poszczególne decyzje banku. Zanim zdecydujesz się na fachową pomoc, przeanalizuj rynek i oferty niezależnych doradców finansowych. Sprawdź, czy dysponują fachową wiedzą, jak układa się z nimi współpraca oraz jaką prowizję pobierają. Możesz także zasięgnąć porady swoich znajomych, którzy już wzięli kredyt hipoteczny. Doświadczenie innych może być cenną wskazówką. Pamiętaj także o profesjonalnej pomocy w swoim banku – znajdziesz tam doradcę, który jak nikt inny zna Twoją historię kredytową oraz potrzeby i będzie służył Ci radą.

Chcesz bez ryzyka dobrze wybrać mieszkanie, zmieścić się w budżecie i mieć wszystko w jednym miejscu? Będziesz zaskoczony, jakie to proste! Skorzystaj z narzędzia NAVIDOM!
NAVIDOM podlinkowane do https://navidom.ingbank.pl/

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Brak głosów - oceń jako pierwszy!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj