Jeśli chcesz zapewnić sobie finansową ochronę w razie uszkodzenia twojego pojazdu, czas na wykupienie polisy autocasco. Tylko w ten sposób unikniesz dodatkowych wydatków, związanych z naprawą pojazdu czy zakupem nowego ? w razie kradzieży. Pamiętaj jednak, by do wyboru AC podejść racjonalnie. Na co więc zwracać uwagę?

Ubezpieczenie AC, w przeciwieństwie do OC, nie jest polisą o zakresie i sumie ubezpieczenia odgórnie wyznaczonej przez ustawę. Dlatego też firmy ubezpieczeniowe określają własne warunki oraz doceniają indywidualnej oceny ryzyka, wyliczając składkę na polisę AC. A to oznacza, że przy wyborze tego nieobligatoryjnego ubezpieczenia nie można kierować się wyłącznie względami cenowymi.

Najważniejszy zakres ochrony ubezpieczeniowej

Pierwszym istotnym kryterium przy wyborze ubezpieczenia AC jest zakres ochrony ubezpieczeniowej. To, jak będzie ona szeroka, wpłynie na cenę polisy.

Standardowe ubezpieczenie AC najczęściej obejmuje uszkodzenie pojazdu w wyniku:

-kolizji / wypadku z innymi pojazdami i osobami, a także zwierzętami,

-pożaru / wybuchu,

-kradzieży lub usiłowania kradzieży,

-klęsk żywiołowych, np. powodzi, huraganów, gradów, uderzeń pioruna.

Każdy ubezpieczyciel daje ci też możliwość rozszerzenia ochrony ubezpieczeniowej o dodatkowe warianty.

Pamiętaj, by dokładnie sprecyzować swoje potrzeby i oczekiwania, by nie przepłacać za polisę ani też płacić zbyt mało, gdy potrzebna jest szeroka ochrona ubezpieczeniowa.

Atrakcyjna wartość franszyzy redukcyjnej

Jeśli chcesz wybrać korzystne ubezpieczenie AC, weź pod uwagę wartość franszyzy redukcyjnej, czyli twojego udziału w szkodzie. Im jest on mniejszy, tym wyższą składkę musisz zapłacić. Warto czasami jednak ponieść taki dodatkowy koszt, bo w przypadku wysokiej franszyzy ubezpieczenie AC może mijać się z celem.

Dobrze, jeśli firma ubezpieczeniowa oferuje dość elastyczne wartości: od 0 zł.

Szybkość likwidacji szkody

Dobre ubezpieczenie AC to nie tylko odpowiedni zakres ochrony, ale również jakość obsługi firmy ubezpieczeniowej. Zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę sprawdź, jak szybko ubezpieczyciel dokonuje likwidacji szkody. Im sprawniejsze działania gwarantuje, tym szybszej wypłaty świadczenia możesz oczekiwać.

Nie chcesz przepłacać? Skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń

Wybór ubezpieczenia AC wymaga dokładnej analizy. Trzeba przede wszystkim określić zakres ochrony ubezpieczeniowej, a dopiero podjąć poszukiwania ubezpieczyciela. Pomóc w tym może porównywarka ubezpieczeń, skupiająca największe firmy oferujące polisy AC. Dzięki temu narzędziu, w łatwy sposób poznasz najatrakcyjniejsze ubezpieczenia ? ?szyte na miarę? twoich potrzeb i oczekiwań finansowych.

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Brak głosów - oceń jako pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments