Zakładanie konta bankowego
Przyjaciele podpowiadają jak założyć internetowe konto bankowe

Jak założyć konto internetowe w banku

  W życiu każdego człowieka prędzej czy później przychodzi moment, kiedy konieczne jest założenie konta w banku. W dzisiejszych czasach funkcjonowanie bez niego jest naprawdę bardzo trudne, szczególnie w przypadku otrzymania pracy czy też chęci zakupienia jakiegoś produktu za pośrednictwem Internetu.

Jeśli nie posiadamy rachunku, a podjęliśmy dopiero co pracę, będziemy prawdopodobnie zmuszeni do jego założenia, ponieważ zazwyczaj właśnie w ten sposób pracodawcy przesyłają swoim pracownikom wynagrodzenie.

Aby dokonać dobrego wyboru i we właściwy sposób założyć konto, należy pamiętać o wykonaniu kilku podstawowych kroków. Przede wszystkim powinniśmy zastanowić się nad tym, jak założyć konto w banku, oraz jaki rodzaj rachunku bankowego będzie dla nas najbardziej korzystny.

Kilka łatwych kroków przy zakładaniu konta bankowego online.

[list type=’2′]
  • Proste i szybkie złożenie wniosku na stronie internetowej
  • Zdecydowanie się jaką umowę wybierzemy, mamy do wyboru drogę elektroniczną lub też wersję papierową dostarczoną prze kuriera
  • W sytuacji gdy wybraliśmy umowę elektroniczną należy wykonać tak zwany przelew autoryzacyjny w celu potwierdzenia wiarygodności danych osobowych klienta
  • Możliwość wyboru karty debetowej, jeśli jest ona nam potrzebna, dzięki niej mamy możliwość pobierania pieniędzy z bankomatów bez dodatkowych kosztów, oraz płacenia za zakupy lub płatności internetowe
  • Oczekujemy na informację zwrotną z banku, jeśli zakładaliśmy konto drogą mailową, otrzymamy informację w ciągu kilkunastu minut, w zależności od banku. W przypadku zawarcia umowy papierowej, czas ten może się wydłużyć do kilku dni
  • Po sprawdzeniu danych osobowych klienta przez bank, otrzymujemy nasz pakiet aktywacyjny, dzięki któremu już możemy korzystać z naszego internetowego konta bankowego. Pozostaje nam się już tylko cieszyć i korzystać z naszego dobrego konta bankowego
  • Otrzymanie pakietu aktywacyjnego po sprawdzeniu przez bank wiarygodności danych osobowych klienta.
    Korzystanie z rachunku internetowego po jego uruchomieniu
[/list]
Zobacz też:  Najpopularniejsze ubezpieczenia samochodowe

  Sprawdź teraz całkowicie darmowe konto bankowe

Jeśli ważne są dla nas minimalne, czy też nawet zerowe opłaty, powinna nas zainteresować oferta konta internetowego. Istnieją na rynku nawet banki internetowe, w których wszystkich zleceń dokonujemy on-line, a tylko w niektórych przypadkach przyjeżdża do nas pracownik celem dopełnienia formalności.

Natomiast jeśli nie jesteśmy ufni co do tego sposobu dokonywania transakcji i wolelibyśmy mieć możliwość skorzystania również z pomocy pracowników w samym oddziale banku, korzystna będzie dla nas oferta konta klasycznego. Jeśli już wiemy, jaki rodzaj tego produktu bankowego będzie dla nas najbardziej korzystny, możemy przystąpić do porównywania ofert różnych banków.

Okazuje się bowiem, że każdy z nich może nam zaproponować inne warunki, w związku z czym jeśli dokonamy właściwego wyboru możemy zaoszczędzić pewną ilość pieniędzy. Taka analiza nie musi być bardzo czasochłonna. W dzisiejszej dobie Internetu mamy możliwość skorzystania z różnego rodzaju porównywa rek, które wskażą nam najbardziej dogodne rozwiązanie.

       Jak założyć konto bankowe      

 

Ranking kont osobistych 2013

      Na tym etapie powinniśmy się jednak najbardziej przyłożyć do pracy, by efekty były dla nas satysfakcjonujące. Zawsze musimy jednak pamiętać o dokładnym sprawdzeniu umowy, jaką mamy zamiar podpisać z bankiem. Informacje dotyczące taryfy opłat i prowizji, oprocentowania czy też ogólne warunki umowy powinny być nam dobrze znane. Jeśli nie mamy żadnych uwag, nic nie stoi na przeszkodzie byśmy podpisali umowę. Jednakże jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości zawsze możemy dopytać o szczegóły pracownika banku, który z pewnością odpowie na wszystkie nasze pytania.

 

Jakimi metodami można założyć konto bankowe

  Założyć rachunek możemy zarówno przez Internet, jak i stacjonarnie, w oddziale banku. Również same wpływy mogą występować w formie przelewów (na przykład internetowych), jak i w formie gotówkowej, czyli na przykład wpłata w kasie banku czy też za pomocą wpłatom-atu. Podczas podpisywania umowy należy zwrócić uwagę na to, czy istnieje możliwość dokonania wyboru karty płatniczej.

Zobacz też:  Najpopularniejsze ubezpieczenia samochodowe

Dobrze, jeśli mamy taką możliwość, bowiem czasami w przypadku kart z różnymi dodatkowymi usługami wiążą się również wyższe opłaty miesięczne, albo też wyższe limity, które pozwalają na uniknięcie takiej opłaty. Czasami bowiem mamy możliwość nie płacenia nic za prowadzenie rachunku. Wiąże się to zazwyczaj z dokonaniem operacji płatniczych za pomocą karty na określoną kwotę. Po wykonaniu wszystkich wspomnianych wcześniej kroków pozostaje nam już tylko cieszenie się z możliwości, jakie daje nam rachunek osobisty. Kartę płatniczą, razem z kodem zabezpieczającym otrzymamy zazwyczaj kilka dni po podpisaniu umowy.

 

Załóż Najlepsze Konto Bankowe Tutaj

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Wątki w komentarzach
0 Odpowiedzi na wątek
0 Obserwujący
 
Najczęściej reagowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
3 Komentarz autorów
Leonora.SElkaStaszek.JAndzej Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andzej
Gość
Andzej

Wreszcie jakieś prawdziwe dane i zestawienie kont, dzięki

Staszek.J
Gość
Staszek.J

założyłem przez tą stronę, nawet nie wiedziałem że ze mnie taki komputerowy inteligent, ale tak na poważnie dawno się zastanawiałem nad internetowym kontem.Wybrałem Synca bo wszystko za darmo :) dzięki za tą wyszukiwarkę.

Elka
Gość
Elka

Dziękuję za darmową pomoc finansową

Leonora.S
Gość
Leonora.S

ja tam wole stary dobry pko może z przyzwyczajenia, ale przynajmniej jakoś czuje się pewniej, choć wiem też że można go u was założyć przez internet