(Last Updated On: 7 listopada 2014)

Lokaty bankowe – czy to się jeszcze opłaca?

Lokata bankowa, to produkt, który wiele lat temu bił rekordy popularności. Na posiadanie lokaty decydowało się wiele osób i działo się to nie bez przyczyny.

Korzystne oprocentowanie lokaty, wynikające między innymi z wysokiej inflacji, dawało zauważalny zysk, co oczywiście klienci doskonale wiedzieli. Nie bez znaczenia było jeszcze coś. Lokaty bankowe były produktami, które nie miały w zasadzie konkurencji. Dziś jest inaczej. Każdy, kto posiada oszczędności, może je zainwestować na wiele sposobów lub nie inwestować wcale.

Nie inwestowanie oszczędności, zawsze jest najgorszym rozwiązaniem. Pieniądze, które nie są inwestowane, tracą, spada ich realna wartość, dlatego trzymanie pieniędzy w domu jest najgorszym rozwiązaniem. Warto je pomnażać. Chcąc pomnożyć oszczędności, można zdecydować się na jeden z wielu produktów bankowych. Jednym z nich jest lokata bankowa.

Przy pierwszym porównaniu z takimi produktami jak fundusze inwestycyjne, czy też akcje, zysk z lokat z pozoru wypada gorzej. Czasami jednak są to tylko pozory, gdyż w przeciwieństwie do wielu produktów bankowych, lokaty są zyskiem po prostu pewnym.


Decydując się na lokatę, warto wybrać najlepszą.

Decydując się na założenie lokaty, warto na początek rozejrzeć się w gąszczu ofert bankowych i wybrać taką, która spełnia nasze oczekiwania, warto jednak wiedzieć, jakie kryteria wyboru lokat są najistotniejsze. Większość osób odpowie ? oprocentowanie. Oczywiście po części to prawda, jednak trzeba dodać jeszcze jedno. Oprocentowanie to ważne kryterium wyboru lokaty, ale nie tylko ono się liczy i często nie jest informacją pełną.

W żadnym folderze reklamowym nie znajdziemy informacji, że podane oprocentowanie dotyczy na przykład nadwyżki ponad określoną sumę, lub obowiązuje pod warunkiem założenia konta bankowego, którego prowadzenie jest płatne. Kryteriom oprocentowania jest więc bardzo ważne, jednak wybór lokaty to analiza całości jej warunków, nie tylko oprocentowania.


Dobry wybór to zysk.

Wybór dobrej lokaty ma bardzo istotne znaczenie. Jeśli uda nam się go dokonać, będziemy mieli pewność, że nasze oszczędności nie stracą na wartości, tylko zyskają.

Wybierz najlepszą lokatę

Lokata bankowa. Czy ten produkt finansowy ma jeszcze sens?
4.9 (97.14%) 7 głosów