kalkulator oc ac

Aktualizacja 17 marca 2019

Do ubezpieczenia OC zobowiązany jest każdy kierowca, do AC – tylko ten, który chce mieć dodatkową ochronę. Jak skorzystasz z kalkulatora ubezpieczeń OC i AC, przekonasz się, że w pakiecie jest korzystniej. Zobacz, dlaczego.
Oczywiście zakup dobrowolnego ubezpieczenia AC to dodatkowy wydatek, ale w porównaniu do straty związanej z kradzieżą samochodu czy wybitymi szybami Autocasco się opłaca.

 

Kalkulator ubezpieczeń OC i AC – dlaczego warto doliczyć Autocasco do polisy OC?

Autocasco zapewnia wypłatę odszkodowania, bez względu na to, czy jesteś sprawcą szkody. Zawsze to większa pewność, że w razie uszkodzenia auta otrzymasz  pieniądze na pokrycie strat.

Nie znaczy to, że polisa AC będzie obejmowała wszystkie szkody w każdej sytuacji. Na AC najczęściej decydują się kierowcy mający nowsze i bardziej luksusowe auta. Właścicielom pojazdów o wartości poniżej 10 tys. zł oferuje się AC mini, które zapewnia chociaż wypłatę odszkodowania po kradzieży czy całkowitym zniszczeniu samochodu.

W pakiecie taniej

Wybierz w kalkulatorze ubezpieczeń pakiet OC i AC, a zobaczysz, że otrzymasz atrakcyjniejszą ofertę niż w przypadku osobnego zakupu polis."- mówi doradca porównywarki ubezpieczeń OC klaro.pl.

Firmom ubezpieczeniowym opłaca się, gdy klienci kupują więcej produktów, dlatego zachęcają ich, dając niższe ceny. Im bardziej rozszerzony zakres wybierzesz, tym więcej zniżek dostaniesz

Oszczędność czasu

Kupujesz AC i OC razem, czyli załatwisz wszystko za jednym zamachem, w jednej firmie, najczęściej podpisując jedną umowę. Nie dość, że taniej, to jeszcze szybciej.

Większy zakres ochrony

Kupując od razu OC i AC możesz wybrać większy zakres ochrony w niższej cenie. Jeśli zaoszczędzisz na składce OC, możesz dokupić dodatkową ochronę auta czy mienia, a tym samym poczujesz się bezpieczniej.

Dodatkowe usługi

Towarzystwa nagradzają klientów kupujących więcej polis, dodając różne bonusy. Jeżeli rozszerzysz OC o AC, to otrzymasz nie tylko pomoc w razie wypadku, ale np. gdy skończy ci się paliwo lub zepsuje auto. Za taką opcję trzeba zapłacić, a Ty możesz ją mieć w ramach większego pakietu jako gratis.

dodatkowa pomoc kalkualtor oc ac

Co pokrywa pakiet OC i AC?

Wysokość składki trudno ocenić, dopóki nie zobaczysz zakresu ochrony i warunków polisy.  Dodatkowe ubezpieczenie AC pokryje np. koszty kradzieży samochodu, uszkodzenia przez siły natury (przewrócenie się drzewa itp.), pożaru, wandalizmu.

Często w ramach pakietu masz również ubezpieczenie NNW (ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków), usługi assistance (holowanie, auto zastępcze), a także Zieloną Kartę, która zapewnia ochronę poza terytorium Unii Europejskiej.

Ponieważ OC chroni tylko poszkodowanego, a nie sprawcę, w razie wypadku nie masz szansy na otrzymania odszkodowania za uszkodzone części samochodu takie jak głośniki, foteliki dziecięce czy nawigacja. Inaczej jest z pakietem OC + AC, dzięki któremu możesz dostać odszkodowanie także za uszkodzone auto lub jego wyposażenie.

Jeśli dużo podróżujesz, z pewnością przydadzą się Ci dodatkowe pakiety. Pomyśl tylko, ile może kosztować holowanie auta we Francji lub w innym odległym kraju. Dzięki AC taką usługę możesz mieć za darmo w ramach polisy.

Warto rozważyć pakiet OC i AC, jeżeli mieszkasz blisko lasu, gdzie mieszkają dzikie zwierzęta. Trudno opisać, jakie szkody mogą spowodować dziki, sarny czy inne ssaki.

AC opłaca się nie tylko kierowcom mającym nowe auta z salonów. Przecież używany samochód też może kosztować kilkadziesiąt tysięcy złotych. I również może być łakomym kąskiem dla złodziei czy wandali.

Ile możesz zaoszczędzić?

Przejdźmy do konkretów. Jeśli w pakiecie ma być taniej, to o ile? To zależy, od tego, na jaką ochronę się zdecydujesz, ale realne oszczędności to ok. 300 zł rocznie. Może to być więcej lub mniej, w zależności od firmy i oferty. Dlatego właśnie warto znaleźć kalkulator ubezpieczeń OC i AC, aby sprawdzić, gdzie i dlaczego otrzymasz najwięcej korzyści.

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Brak głosów - oceń jako pierwszy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj