konto bankowe mlodziezowe
(Last Updated On: 14 września 2016)

Konto dla młodzieży – porównanie rachunków 

Kilkanaście lat to najlepszy wiek na założenie konta bankowego. Posiadanie własnego konta to spore korzyści dla nastolatka uczy ono zarządzania własnymi finansami oraz odpowiedzialności.

 

Daje również możliwość pierwszego, w miarę samodzielnego korzystania z usług bankowych i zapoznania się z funkcjonowaniem banków. Zaletą może być również to, że młodzież nie musi nosić przy sobie gotówki np. w trakcie wakacyjnych wyjazdów.

Dobre konto osobiste dla nastolatków można założyć już dla 13 letniego dziecka, z tym że w przypadku młodzieży niepełnoletniej wymagana jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych na założenie rachunku.

Konta bankowe dla młodzieży są nowoczesne i wygodne. W swojej ofercie ma je większość banków działających w Polsce. Są również bardzo tanie w utrzymaniu- od większości usług pobierane opłaty są bardzo niskie lub nie są one pobierane wcale.

Przed założeniem konta warto zapoznać się z ofertami różnych banków i wybrać takie, które będzie dla danego nastolatka najodpowiedniejsze. Jedną z  możliwości kontroli nad kontem jest ustalenie dziennych limitów wypłat z bankomatów lub wysokości płatności kartą w sklepie. Oczywiście ustawienie takich opcji zależy wyłącznie od nas samych oraz posiadacza konta bankowego.

Koszty utrzymania konta bankowego

Skąd wynikają niskie koszty takich rachunków? Nie ma się co oszukiwać- banki nie robią tego altruistycznie. Po prostu wiele osób otwarcie przyznaje się do tego, że po zakończeniu korzystania z konta młodzieżowego, normalne konto otworzyło w tym samym banku, często nawet nie zapoznając się z innymi ofertami. Zazwyczaj jest to kwestia przyzwyczajenia i wygody. Tym samym banki inwestują w młodych ludzi, aby ci w przyszłości pozostali ich klientami.

Wybór najlepszego konta dla młodzieży

Jeśli potrzebujesz konta bankowego specjalnie dobranego dla młodzieży, poniżej prezentujemy zawsze aktualne rankingi oraz porównania kont bankowych, dzięki czemu w łatwy i przejrzysty sposób wybierzesz dla siebie odpowiednie konto które jest dostępne 24/dobę, posiada darmową kartę płatniczą, darmowe przelewy bankowe oraz bezpłatne wypłaty gotówki oraz całą masa innych przydatnych funkcji oraz promocji.

 

Ranking kont młodzieżowych.

Wybierz najlepsze konto dostępne na rynku.   

TOP I 

Najczęściej wybierane konto młodzieżowe

 

Załóż najlepsze konto młodzieżowe dopasowane do Twoich potrzeb.

 

Dziękuję za przeczytanie wpisu! Proszę kliknij Lubię to! i przeczytaj podobne

Konto bankowe dla młodzieży
5 (100%) 1 głosów