konto bankowe mlodziezowe

Konto dla młodzieży – porównanie rachunków 

Kilkanaście lat to najlepszy wiek na założenie konta bankowego. Posiadanie własnego konta to spore korzyści dla nastolatka uczy ono zarządzania własnymi finansami oraz odpowiedzialności.

 

Daje również możliwość pierwszego, w miarę samodzielnego korzystania z usług bankowych i zapoznania się z funkcjonowaniem banków. Zaletą może być również to, że młodzież nie musi nosić przy sobie gotówki np. w trakcie wakacyjnych wyjazdów.

Dobre konto osobiste dla nastolatków można założyć już dla 13 letniego dziecka, z tym że w przypadku młodzieży niepełnoletniej wymagana jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych na założenie rachunku.

Konta bankowe dla młodzieży są nowoczesne i wygodne. W swojej ofercie ma je większość banków działających w Polsce. Są również bardzo tanie w utrzymaniu- od większości usług pobierane opłaty są bardzo niskie lub nie są one pobierane wcale.

Przed założeniem konta warto zapoznać się z ofertami różnych banków i wybrać takie, które będzie dla danego nastolatka najodpowiedniejsze. Jedną z  możliwości kontroli nad kontem jest ustalenie dziennych limitów wypłat z bankomatów lub wysokości płatności kartą w sklepie. Oczywiście ustawienie takich opcji zależy wyłącznie od nas samych oraz posiadacza konta bankowego.

Koszty utrzymania konta bankowego

Skąd wynikają niskie koszty takich rachunków? Nie ma się co oszukiwać- banki nie robią tego altruistycznie. Po prostu wiele osób otwarcie przyznaje się do tego, że po zakończeniu korzystania z konta młodzieżowego, normalne konto otworzyło w tym samym banku, często nawet nie zapoznając się z innymi ofertami. Zazwyczaj jest to kwestia przyzwyczajenia i wygody. Tym samym banki inwestują w młodych ludzi, aby ci w przyszłości pozostali ich klientami.

Wybór najlepszego konta dla młodzieży

Jeśli potrzebujesz konta bankowego specjalnie dobranego dla młodzieży, poniżej prezentujemy zawsze aktualne rankingi oraz porównania kont bankowych, dzięki czemu w łatwy i przejrzysty sposób wybierzesz dla siebie odpowiednie konto które jest dostępne 24/dobę, posiada darmową kartę płatniczą, darmowe przelewy bankowe oraz bezpłatne wypłaty gotówki oraz całą masa innych przydatnych funkcji oraz promocji.

Zobacz też:  Najpopularniejsze ubezpieczenia samochodowe

 

Ranking kont młodzieżowych.

Wybierz najlepsze konto dostępne na rynku.   

TOP I 

Najczęściej wybierane konto młodzieżowe

 

Załóż najlepsze konto młodzieżowe dopasowane do Twoich potrzeb.

 

Dziękuję za przeczytanie wpisu! Proszę kliknij Lubię to! i przeczytaj podobne

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Wątki w komentarzach
0 Odpowiedzi na wątek
0 Obserwujący
 
Najczęściej reagowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
4 Komentarz autorów
NitkaznawcaAdekKasia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kasia
Gość
Kasia

osobiście to polecam synca, jak na tą chwilę w zupełności mi wystarcza choć mam też konto w banku, ale do szybkich przelewów korzystam z synca

Adek
Gość
Adek

wiadomo że sync założyłem bo jest całkowicie za darmo, brat ma mbank, ale to konto już od dawna.

znawca
Gość
znawca

osobiście rekomenduje mbank, mam tam ekonto i jestem do tej porty zadowolony, jeśli chodzi o konta młodzieżowe to nie ma zbyt dużego wyboru.

Nitka
Gość
Nitka

zdecydowanie sync, używam go już od dawna, podobno ma się teraz połączyć z T-mobile