Młoda uśmiechnięta dziewczyna

Najlepsze konto bankowe dla studenta

W dzisiejszych czasach studenci są w potrzebie posiadania konta bankowego, najlepiej studenckiego, które w teorii oznacza niższe opłaty za jego prowadzenie niż konto tradycyjne. Czym zachęcani są Żakowie przez banki i jakie konto tak naprawdę jest najbardziej korzystne dla studiujących?

Ile tak naprawdę kosztuje utrzymanie konta studenckiego

Banki coraz częściej dokonują podwyższenia opłat za konta osobiste, przez co coraz trudniej znaleźć takie, które będzie najlepiej pasować do naszych potrzeb. Warto wspomnieć również o tym, iż nie zawsze konto studenckie oferuje lepsze warunki niż to tradycyjne.

Wybór najlepszego konta bankowego dla studentów 

W teorii studenci oraz pozostali uczący się są grupą klientów najbardziej perspektywicznych dla banków, które wychodzą z założeniem, iż w przeciągu następnych kilku lat zaczną oni zarabiać i będą w potrzebie następnych produktów bankowych. Tak naprawdę jednak analizując oferty poszczególnych banków nie widać, by młodzi ludzie byli grupą szczególnie rozpieszczaną. Wyjątkowe oferty i promocje zdarzają się bardzo rzadko- propozycje kont dla studentów pozostają od dawna niezmienne.

Bezpłatny rachunek z kartą debetową

Wśród większości kont studenckich darmowe przelewy przez Internet, bezpłatny rachunek z kartą debetową oraz możliwość darmowej wypłaty środków pieniężnych ze wszystkich bankomatów ciągle nie stanowią standardu. Dla przykładu Bank Millenium nadal pobiera miesięczną opłatę w wysokości 2 zł za prowadzenie konta. Niełatwym zadaniem jest też znalezienie banku, który oferowałby darmowe korzystanie z karty, a jeżeli już taka opcja jest możliwa, to po dokonaniu określonej liczbie operacji za pomocą ?debetówki?.

Studenci, którzy poszukują odpowiedniego dla siebie konta mogą zastanowić się nad skorzystaniem z oferty uniwersalnej- najpowszechniej najtańsze są te konta, które można obsługiwać za pomocą Internetu. W tym wypadku warto przeanalizować, czy konto internetowe nie będzie korzystniejsze niż te, nazywające się ?konto student?.

Premie finansowe

Istnieją również rachunki, dzięki którym studentowi będzie zaoferowana premia, lub też zwrot części kwoty za zakupy dokonane kartą. Ta opcja zazwyczaj zobowiązuje nas jednak do wypełnienia pobocznych warunków, takich jak regularne wpływy na konto.

Podczas wybierania rachunku bankowego należy pamiętać o zapoznaniu się z wszystkimi opłatami oraz elementami, które ukryte są w gwiazdkach widocznych w reklamach banków. Nie wolno również zapomnieć o dowiedzeniu się, co stanie się, gdy przekroczona przez nas zostanie bariera wiekowa ustalona przez bank. Często zdarza się, że w takiej sytuacji nagle zmieniają się na gorsze warunki prowadzenia przez nas rachunku bankowego.

Możesz skorzystać z naszego szczegółowego porównania kont bankowych dla studentów.

Zobacz też:  Najpopularniejsze ubezpieczenia samochodowe

 


2
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki w komentarzach
0 Odpowiedzi na wątek
0 Obserwujący
 
Najczęściej reagowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
1 Komentarz autorów
Maciek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek
Gość
Maciek

Ja korzystam z Synca, chyba najlepsza opcja dla studenta …