(Last Updated On: 2 lutego 2017)

Kredyty gotówkowe

Kredyty gotówkowe to najpopularniejsze spośród wszystkich kredytów. Banki oferują kredyty na każdą okazję. Warto poznać możliwości kredytów gotówkowych przed podpisaniem umowy kredytowej, dlatego przygotowaliśmy niedługie podsumowanie najważniejszych informacji, które będą pomocne wszystkim kredytobiorcom.

Kredyt gotówkowy na dowolny cel

Przede wszystkim należy pamiętać, że nie każdy kredyt gotówkowy udzielany jest w dowolnym celu. Taka co prawda jest konstrukcja większości dostępnych kredytów, natomiast banki mogą również w dowolny sposób rozporządzać swoimi pieniędzmi i udzielać na przykład kredytów gotówkowych na wakacje lub na materiały budowlane (i niekoniecznie wówczas trzeba taki produkt nazywać kredytem remontowym).

To, jakie kredyty znajdują się w ofercie danego banku, jest efektem tylko i wyłącznie wewnętrznych regulacji poszczególnych instytucji finansowych. Dla ustalenia uwagi przyjmiemy w dalszej części artykułu, że sprawa dotyczy kredytu na dowolny cel.

Warunki udzielania kredytów gotówkowych

Kiedy zdecydujemy się zaciągnąć taki kredyt nie będziemy musieli dokumentować wydatków żadnymi fakturami. W przypadku kredytów celowych bank może, choć nie musi, tego rodzaju dokumentacji wymagać.

W przypadku kredytu na dowolny cel całość działa banalnie prosto- dostajesz pieniądze na konto i możesz wydawać je zupełnie dowolnie. Bank może jednak wprowadzić pewne dodatkowe ograniczenia.

Obecnie tylko jeden bank korzysta z tego prawa, zakazując zakupu pewnych materiałów z pozyskanych w ten sposób środków, ale to sprawa, którą nie warto się dłużej zajmować.

Regulacje prawne kredytów

Kredyt gotówkowy na każdą okazję podlega, jak wszystkie kredyty bankowe, regulacjom narzuconym z zewnątrz, na przykład przez rekomendacje KNF-u.

Ponieważ wszystkie banki obowiązkowo podlegają nadzorowi tej instytucji i muszą przestrzegać Prawa Bankowego, kredyt taki jest dla klienta bezpieczny- określone są zarówno warunki udzielania kredytów,  jak i postępowania banków w przypadku niespłacania kredytów, co czyni kredyt narzędziem zdecydowanie pewniejszym i bezpieczniejszym od pożyczki pozabankowej.

Kiedy  najlepiej ubiegać się o kredyt gotówkowy?

Kredyty gotówkowe szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się w okresie przedwakacyjnym i przed świętami Bożego Narodzenia. Wtedy oczywiście mamy skłonność do wydawania większych sum pieniędzy, co jest zrozumiałe. Wtedy też banki przygotowują najwięcej ciekawych ofert- z niską marżą albo bez jakichś dodatkowych opłat.

Jeśli chodzi o rynek kredytów gotówkowych, jest on bardzo zróżnicowany i nawet w tym samym banku można znaleźć kilka, dość znacznie różniących się od siebie ofert. To sprzyja oczywiście podejmowaniu świadomych decyzji, ponieważ duży wybór mobilizuje klientów do rozsądnego przeglądania informacji.

Gdzie najłatwiej dostać kredyt?

Wiele osób skarży się, że informacje przekazywane przez banki są niepełne. Może tak być, choć obecnie zdarza się to raczej sporadycznie, natomiast prawdą jest, że umowy kredytowe nie zawsze są czytelne, dlatego zawsze należy uściślić wszystko, co wyda się nam niejasne. Na szczęście nas, klientów, ofert jest tak wiele, że zawsze możemy zmienić bank lub ewentualnie skorzystać z bezpłatnego doradztwa kredytowego za pomocą formularza poniżej.

Potrzebujesz pomocy w uzyskaniu kredytu, chętnie pomożemy i odpowiemy każdemu.

Bezpłatna porównywarka kredytów gotówkowych

Kredyty gotówkowe na dowolny cel.
5 (100%) 1 głosów