Dobre lokaty dla przędsiębiorców

  Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się m.in. z tym, że systematycznie pojawiają się nadwyżki finansowe, które przez pewien czas leżą na nieoprocentowanych rachunku firmowym, nie przynosząc w ten sposób żadnego zysku. To duża niegospodarność, którą każdy przedsiębiorca powinien zwalczyć, np. poprzez założenie odpowiedniej lokaty bankowej. Pozostaje jeszcze wybór najbardziej atrakcyjnego depozytu oraz czasu trwania jego umowy. Jaką lokatę warto wybrać dla przedsiębiorstwa?

Lokaty oferowane dla przedsiębiorstw charakteryzują się zazwyczaj nieco niższym oprocentowaniem niż podobne oferty dla klientów indywidualnych. Jednak wśród wszystkich dostępnych ofert można znaleźć również takie, które wyróżniają się na tle konkurencyjnych propozycji. Jedną z najlepszych, w chwili obecnej, ofert na rynku dla przedsiębiorców, którzy są zainteresowani zainwestowaniem swoich nadwyżek finansowych na krótkoterminowej lokacie jest propozycja Idea Banku. 6 procent w skali roku na jedno-miesięcznej ?lokacie przedsiębiorczej? to dużo więcej niż oferują konkurenci. Tak wysokie oprocentowanie na rynku możliwe jest wyłącznie dla tych, którzy po raz pierwszy zakładają taką lokatę, a jednocześnie nie posiadają żadnego innego produktu w tym banku. Pozostali przedsiębiorcy, którzy posiadają inne lokaty bądź jakikolwiek produkt bankowy z tego banku, muszą skorzystać ogólnodostępnej propozycji, która mimo, że jest niższa, to stanowi konkurencyjną ofertę na tle produktów finansowych konkurencyjnych banków.

Odkąd w życie weszła nowa ustawa deregulacyjna, która stanowi, że niewielkie przedsiębiorstwa mogą rozliczyć podatek VAT dopiero w momencie, gdy otrzymają zapłatę za fakturę, większość firm poprawiła nie tylko swoją płynność finansową, lecz również otrzymała możliwość zainwestowania powstałych wskutek tego nadwyżek finansowych. Jedną z lepszych, a pewno najbezpieczniejszych metod, którą można wykorzystać w celu rozsądnego ulokowania kapitału pieniężnego przedsiębiorstwa, jest lokata bankowa.

Zważając na to, że lokata praktycznie pozbawiona jest ryzyka, wysokość oprocentowania, jaka jest oferowana w najlepszych ofertach bankowych jest wystarczającą zachętą, aby firmy skorzystały z tej możliwości. Nie jest to najzyskowniejsza inwestycja, jednak zapewnia stopę zwrotu, która skutecznie chroni kapitał przedsiębiorstwa przez skutkiem inflacji. Dodatkową korzyścią jest niemal natychmiastowy dostęp do posiadanych środków oraz możliwość wliczenia zysków z lokaty do osiągniętych przychodów, co skutecznie może obniżyć wysokość podatku.

Wszelkie nadwyżki finansowe powinny nieustannie pracować na całościowy zysk przedsiębiorstwa. W tym celu nie można dopuścić do sytuacji, w której wolne środki będą bezczynnie spoczywały na nieoprocentowanych kontach firmowych.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments