konto firmowe

Aktualizacja 29/03/2016

Poszukiwanie idealnego konta bankowego dla własnego przedsiębiorstwa może się wydawać drogą przez mękę. Szczególnie wtedy, gdy chcemy to rozbić samodzielnie, zamiast po prostu skorzystać z pomocy fachowca.

Niewiele osób zna się tak dobrze na finansach, by móc samodzielnie zestawić najlepsze konta dla firmy. Wszyscy inni powinni korzystać z internetowych rankingów kont bankowych (przykładowy wewnętrzny ranking znajduje się tutaj: https://www.ideabank.pl/ranking-kont-bankowych). Są one dostępne na wielu różnych portalach oraz stronach banku.

Gdy już trafimy na takie zestawienie, to przed podjęciem ostatecznego wyboru warto zadać sobie jeszcze kilka pytań. Odpowiedź na nie pomoże nam oszczędzić na prowadzeniu konta:

  • Czy potrzebuję płatnej faktury w formie papierowej?
  • Czy będę przelewał z tego konta pieniądze do ZUS i US?
  • Czy będę wypłacał gotówkę z bankomatów?

Po uzyskaniu odpowiedzi będziemy mogli dokonać prawidłowego wyboru. Na szczęście istnieją takie banki, jak np. IdeaBank, które większość tych usług dają za darmo. W rankingu kont bankowych wspomnianego banku znajdujemy pozycję (rachunek firmowy Idealna Firma), która oferuje darmowe wypłaty z bankomatów. Innym ciekawym produktem jest konto Biznes Pakiet OPTI w banku BZ WBK, gdzie przelewy do US i ZUS są całkowicie darmowe.

Warto też zwrócić uwagę na Biznes Pakiet dla Wolnych Zawodów, czyli specjalną ofertę banku BZ WBK dla lekarzy, farmaceutów, prawników, doradców podatkowych, księgowych i innych osób, które wykonują tzw. wolny zawód. W ramach tej oferty otrzymają bezpłatne przelewy przez Internet i darmową kartę Visa Business Electron.

W tym miejscu należy wspomnieć również o kartach dla przedsiębiorców, które możemy wybrać samodzielnie, biorąc pod uwagę opcje dostępne w danym banku. Wybór nie będzie taki prosty, bo oferta jest bardzo różnorodna. W Idea Banku można skorzystać z rankingu kart (ranking dostępny tutaj: https://www.ideabank.pl/ranking-kart), w którym znajduje się przydatne zestawienie najbardziej popularnych kart płatniczych, debetowych i kredytowych wraz z krótką charakterystyką. Porównując różne banki między sobą można dojść do wniosku, że to właśnie Idea Bank posiada najlepszą i najszerszą ofertę (źródło: https://www.ideabank.pl/). Innym równie dobrym bankiem pod tym względem jest popularny mBank, w którym znajdziemy MasterCard Debit Business oraz Visa Business Debit.

Zobacz też:  W co będzie warto zainwestować w roku 2021? Które aktywa będą elektryzować traderów?

Pamiętajmy o tym, że konto firmowe jest konieczne, jeśli nasza działalność będzie przynosić dochód większy niż 1500 euro. Dla mniejszych przedsiębiorców jest to tylko opcja, ale niezwykle przydatna. Rozdzielenie finansów prywatnych od firmowych powinno być podstawą na początku prowadzenia własnej działalności. Tylko w ten sposób będziemy mogli realnie określić nasze zyski z firmy oraz wydatki, jakie ponosimy. Dwa oddzielne rachunki to ogromne ułatwienie dla każdego przedsiębiorcy.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments