Obrazek kretydy

Aktualizacja 04/11/2013

Pożyczaj pieniądze z głową!

W dzisiejszych niepewnych i niestabilnych finansowo czasach bardzo łatwo wpaść w kłopoty natury pieniężnej. Życie potrafi czasem zaskoczyć nas nieoczekiwanie narodzinami dziecka, wypadkiem czy niezwykłą okazją, np. zakupu wymarzonego mieszkania po niezwykle okazjonalnej cenie.

Wiele osób przeznacza pieniądze na rozwijanie swoich pasji. Mogą to być instrumenty muzyczne lub podróże, które, jak wiadomo, są bardzo finansochłonne. Co zatem zrobić, gdy na naszym koncie jest okrągła suma zero złotych, a potrzebne nam są w trybie natychmiastowym dodatkowe środki finansowe? Przede wszystkim należy zachować spokój i przeczytać nasz artykuł, w którym postaramy się Wam doradzić, skąd i od kogo mądrze pożyczyć pieniądze. Zapraszamy do lektury.

 

Rodzina to nie bank

Zazwyczaj pierwsze kroki w celu pożyczenia pieniędzy kierujemy do najbliższej rodziny, często także do przyjaciół. Nie jest to oczywiście złe rozwiązanie, pod warunkiem, że nasze relacje z jednymi i drugimi układają się od wielu lat bez przeszkód i zarówno jedna, jak i druga strona są godne zaufania. Bez niego nawet kwestia pożyczenia 300 złotych będzie problematyczna. Warto również wcześniej delikatnie “wybadać”, jaką kondycję finansową posiadają osoby, od których chcemy pożyczyć pieniądze. Często pomysł pożyczenia od rodziny lub przyjaciół dusimy w samym zarodku, na etapie pomysłu ? zabija go strach i wstyd. Boimy się reakcji na prośbę o pożyczkę, ale też wstydzimy się przyznać do (chwilowych) problemów natury finansowej. Zostaje wtedy jeszcze jedno rozwiązanie.

 

Rozbij bank

Może nie w dosłownym tego słowa znaczeniu, ale jednak warto wówczas w sprawie pożyczki skierować swoje kroki do najbliższej placówki banku, np. tego, z którego usług korzystamy w ramach bankowości mobilnej. Być może posiadamy już np. kredyt hipoteczny, korzystamy z karty kredytowej. Wówczas odpowiednia osoba w banku doradzi nam takie narzędzie finansowe, które rozwiąże nasze problemy z gotówką, a przy okazji nie nadweręży znacznie naszego i tak już kulejącego budżetu. Warto, będąc już w banku, zapytać o kredyt konsolidacyjny, który szturmem zyskuje coraz więcej zwolenników, np. w Eurobanku. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcieliby wszystkie swoje zobowiązania powiązać w jedno, możliwe do spłaty. Jeśli bowiem już pożyczać mądrze, to także mądrze oddawać. Rozwiązań jest wiele. Powodzenia!

Zobacz też:  Kryptowaluty – aktualna sytuacja na rynku BTC
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments