Aktualizacja 08/11/2013

Doceniamy pakiety – w pakiecie kupujemy usługi lecznicze, domową rozrywkę, wakacje z ubezpieczeniem. W naszej codzienności to już standard. Warto przyjrzeć się kolejnej usłudze pakietowej, w ramach której oferowana jest profesjonalna pomoc prawna. Kaprys dla bogatych? Wcale nie.

Korzystanie z usług prawnych w powszechnej świadomości wiąże się w wyjątkowymi sytuacjami: podziałem spadku, dochodzeniem odszkodowania czy rozwodem. Do prawnika udajemy się tylko wtedy, gdy jest to konieczne, drobne z pozoru sprawy pozostawiając swojej intuicji i wiedzy opartej na poradach członków rodziny. A jak to z intuicją i rodziną bywa, może się okazać, że powierzenie im rozwiązania konkretnego zagadnienia prawnego, zakończy się ze szkodą dla naszych interesów.

Prawo dla Kowalskiego Prawnik online

W USA i krajach Europy Zachodniej poziom świadomości prawnej jest o wiele wyższy niż w Polsce. Dzięki temu z tych wyspecjalizowanych usług korzysta się powszechnie, nie traktując prawnika jako fachowca dostępnego tylko dla wybrańców z grubych portfelem. Zresztą taki trend znajduje odzwierciedlenie w liczbach: w Stanach Zjednoczonych jeden prawnik przypada średnio na około 200 mieszkańców. W Polsce nie tylko zwykli ludzie, także mali przedsiębiorcy czy specjaliści nadal traktują poradę prawną jako usługę na szczególną okazję, nie wpływającą bezpośrednio na codzienne życie i prowadzoną działalność. Tymczasem coraz więcej osób szuka pomocy prawnej, nie do końca wiedząc, gdzie znajdzie dobre rozwiązanie: rzetelne, konkretne, a przede wszystkim atrakcyjne cenowo. Powszechne jest zaglądanie na fora internetowe, gdzie spotyka się internautów, którzy chętnie poradzą w danej sprawie, najczęściej powołując się na własne doświadczenia. Nie są to wiarygodne opinie, a efekt takich poszukiwań może być opłakany szczególnie jeśli wiąże się z naszą sytuacją finansową. Właśnie finanse uznawane są za barierę utrudniającą korzystanie z pomocy prawnej. Pokutuje pogląd, że obsługa prawna musi być droga. To nieprawda. ? Prawników jest coraz więcej i ceny są dostępne również dla niedużej, jednoosobowej działalności ? przyznaje mecenas Ireneusz Koksztys, założyciel jednej z największych Kancelarii Prawnych w Polsce. Dzięki takiej dostępności obsługa prawna przestaje być luksusem, choć nadal zapewnia bezpieczeństwo i prestiż osobie, która się na nią decyduje.

Zobacz też:  Raport: branża IT chce jawnych wynagrodzeń i pracy zdalnej

Siła w pakiecie
Pierwszym krokiem do zabezpieczenia swojego spokoju jest określenie zakresu potrzebnych usług prawnych, który wiąże się z potrzebami jakie mamy w prywatnym życiu i rodzajem prowadzonej działalności. Trudno jednak z góry przewidzieć poziom złożoności problemu, który będziemy musieli rozwiązać. Czy niewyspecjalizowany radca prawny poradzi sobie z takim zakresem? Dlatego warto przyjrzeć się abonamentom prawnym oferowanym przez duże kancelarie. Duże firmy mogą sobie pozwolić na elastyczne dopasowanie zakresu ochrony prawnej dla każdego, nawet niewielkiego klienta. Na dodatek zakres takich usług, a więc tez ich cena, jest ustalona z góry. Specjalnie dla przedsiębiorców komponowane są gotowe pakiety usług dostosowane do ich możliwości finansowych, także w przypadku, gdy biznes prowadzi niewielka lub stawiająca na specjalizacje firma. Za 99 złotych miesięcznie można już mieć poczucie, że firmowe sprawy znalazły się w fachowych rękach . Dzięki pakietom klient nigdy nie jest zaskoczony: przed pierwszym kontaktem z prawnikiem dostaje czytelne tabele cenowe i może tak dostosować zakres usług, aby odpowiadały sytuacji finansowej firmy i jej bieżącym potrzebom ? Dzięki temu sprawy niecierpiące zwłoki zamykamy w danym miesiącu, mniej pilne rozkładając w czasie, w zależności od możliwości finansowych. Sami decydujemy, kiedy i jakie sprawy chcemy mieć załatwione. Daje to bezpieczeństwo prawne i prestiż ? radzi mecenas Koksztys. Dodatkowym atutem jest fakt, że dobra kancelaria nigdy nie odmówi odpowiedzi na pytania dotyczące zdarzeń losowych i prywatnych dotyczących jej klienta ? dodaje mecenas.
Bezpieczeństwo, wiedza, spokój i atrakcyjna cena- tak można w skrócie określić nowoczesne usługi prawne online. Pozostaje zmiana świadomości: usługi prawnika nie muszą być drogie, czas zmienić złe doświadczenia.

 

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments