Programy do faktur

Aktualizacja 20/12/2013

 Każdy, kto prowadzi firmę, wie jak ważne jest prawidłowe wystawianie faktur. Faktura to dokument o kluczowym znaczeniu, dlatego jej wystawienie musi być szybkie, proste i bezbłędne. Program do faktur musi zapewniać obsługę bazy klientów oraz ich proste wprowadzanie. W przypadku niektórych firm najlepiej sprawdza się aplikacja, która pozwala na korzystanie z programu na wielu komputerach ? jest on umieszczony na serwerze, do którego logujemy się przez stronę internetową. Nie warto używać przestarzałych programów, z uwagi na to, że nie nadążają one za przepisami prawnymi.

Podstawową sprawą przy wyborze programu jest jego poziom skomplikowania. Jeśli w firmie wystawiasz kilka faktur miesięcznie, poradzisz sobie nawet z bloczkiem do ich ręcznego wystawiania. Gdy Twoje przedsiębiorstwo rozrasta się, sprzedajesz i kupujesz coraz więcej, nie poradzisz sobie bez zaawansowanego programu do faktur.

Niektóre programy tego typu posiadają magazyn towarów, który pozwala na sprzedawanie towaru z bazy po uprzednim jego wprowadzeniu. Takie rozwiązanie sprawdza się, gdy nie jest jeszcze konieczny zakup kasy fiskalnej. Program może natomiast współdziałać z drukarką fiskalną ? umożliwia wtedy bardzo proste prowadzenie sprzedaży.

Ponieważ fakturowanie jest nudne i pracochłonne, najlepsze są te programy, które maksymalnie ułatwiają nam pracę. Niektóre potrafią wprowadzić dane innej firmy na podstawie numeru NIP lub uzupełnić adres wtedy, gdy znamy kod pocztowy. Wszystkie programy do faktur umożliwiają drukowanie plików.

Program do faktur może umożliwiać także tworzenie analiz finansowych. Ważne jest wtedy sprzedawanie całości asortymentu przez program. Dzięki temu możesz dowiedzieć się, ile tak naprawdę zarobiłeś w danym miesiącu, oraz które towary najlepiej rotują. Pozwala to na modyfikowanie działań Twojej firmy w taki sposób, by maksymalizować zyski i ograniczać straty. Dane można wyeksportować do arkusza kalkulacyjnego i przeanalizować sobie w jeszcze dokładniejszy sposób.

Zobacz też:  Kryptowaluty – aktualna sytuacja na rynku BTC
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

W zasadzie widziałem już gdzieś ten program, ale jakoś nie zwróciłem uwagi, wygląda interesujaco, widzę że ma masę przydatnych opcji, cenowo również nie drogo. Ciekawi mnie jak się sprawuje w rzeczywistości.