Samochód ? porównaj oferty ubezpieczenia

Ubezpieczenie OC jest, jak wiadomo, obowiązkowe, a brak takiego ubezpieczenia może być przyczyną kłopotów właściciela, który będzie prowadził nieubezpieczony samochód. OC, to jednak spory wydatek i każdy kierowca chciałby koszty tego ubezpieczenia w maksymalny sposób ograniczyć. Jak znaleźć najtańsze OC ? Rozsądnym wyjściem jest porównanie ofert różnych firm proponujących ubezpieczenie, z reguły nie tylko OC, ale także AC i NNW.

Najprostszym narzędziem, który pozwoli na obliczenie ile będzie kosztować nowa polisa jest kalkulator OC dostępny w wielu miejscach w internecie. Taki kalkulator pozwala szybko obliczyć koszt ubezpieczenia, na przykład w PZU czy u innych ubezpieczycieli. Po wypełnieniu wymaganych rubryk dotyczących modelu, wieku samochodu, przewidywanego rocznego przebiegu i jeszcze kilku innych parametrów, a następnie po określeniu czy polisa ma obejmować tylko ubezpieczenie OC czy też dodatkowo jeszcze AC Assistance lub NNW, kalkulator na podstawie przekazanych informacji wyliczy ile wynosić będzie roczna składka ubezpieczenia.

Jeżeli ubezpieczony nie jest przywiązany do swojego dotychczasowego ubezpieczyciela, to może pójść o krok dalej, czyli, jak wspomniano wyżej, porównać różne oferty. I tutaj niezastąpiony okaże się internet i powszechnie dostępna porównywarka. Pozwoli ona szybko znaleźć tanie OC. Zasada jej działania jest prawie taka sama, jak w przypadku opisanego kalkulatora. Po wpisaniu wymaganych informacji porównywarka pokaże jaka jest w różnych firmach cena ubezpieczenia OC. Samochód można wtedy ubezpieczyć tam, gdzie jest najtańsze OC albo po prostu wybrać firmę, która z jakichś innych względów jest dla ubezpieczającego wyborem najlepszym.

Obowiązku, jakim jest ubezpieczenie OC nie można zaniedbać ani odkładać w czasie. Każdy powinien ubezpieczyć swój samochód. OC czy także AC Assistance i NNW mogą się przydać w najmniej oczekiwanym momencie, chociaż nikt przecież nie zakłada z góry, że stanie się uczestnikiem drogowej kolizji.

Zobacz też:  Czym się różnią działania windykatora od komornika?

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o