Ekspresowy wzrost Synerise

Synerise inwestuje w program nauczania sztucznej inteligencji, który obejmie 1500 przedszkoli, szkół podstawowych i liceów w 2019 roku

Polska spółka technologiczna Synerise nie zwalnia tempa.Po sukcesach na arenie międzynarodowej, jakimi były między innymi wybór przez EY do najbardziej innowacyjnych 30 spółek technologicznych na świecie oraz zwycięstwo w globalnych konkursach Microsoft i New Europe 100, tworzy innowacyjny program kształcenia z zakresu sztucznej inteligencji, przygotowany wspólnie z partnerami i klientami, w tym Microsoft i EY Polska.

16listopada 2018

W ramach programu spółka zamierza finansować nauczanie w postaci zajęć dodatkowych w liczbie minimum 10 godzin miesięcznie w 1500 instytucjach. Zajęcia te pozwolą uczniom rozwijać swoje umiejętności, poszerzać zakres zainteresowania nowoczesnymi technologiami, a także aktywizować kadrę nauczycielską do rozwoju swoich kompetencji.

Instytucje, które wyrażą chęć uczestnictwa w programie otrzymają dostęp do szerokiej bazy wiedzy, chmury obliczeniowej, kursów online oraz dotację celową na uruchomienie dodatkowych klas. Synerise chce, aby zajęcia prowadzone były przez nauczycieli z instytucji, które zgłosiły chęć uczestnictwa w programie. Zostaną oni przeszkoleni w kursach online oraz wynagradzani finansowo w cyklu miesięcznym za prowadzone zajęcia.

Program będzie realizowany w formacie Open Data, który pozwoli na transparentną ewaluację finansowania oraz efektów kształcenia. Wybitni uczniowie i nauczyciele zostaną nagrodzeni dodatkowymi stypendiami.

Oficjalna inauguracja programu nastąpi 14 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Hańczowej, Zespole Szkół Rolniczych w Hańczowej, Miejskim Zespole Szkół nr 6 w Gorlicach oraz I Liceum im. Marcina Kromera w Gorlicach. W tej ostatniej placówce odbędzie się oficjalne spotkanie inaugurujące.

Synerise od początku swojego istnienia stawia na edukację rynku oraz inicjatywy społeczne. Współtworzyliśmy z sukcesem liczne, innowacyjne programy, które funkcjonują do dziś w formie studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich, podyplomowych oraz w tym roku doktoranckich na polskich uczelniach. Publikowaliśmy liczne pozycje książkowe z zakresu nowych technologii do dziś będące bestsellerami najlepszych polskich wydawnictw. Obserwując trendy światowe, jeszcze w tym roku zainwestujemy w trzy ambitne inicjatywy z zakresu sztucznej inteligencji (dwie kolejne zostaną ogłoszone wkrótce), które są dla nas ekstremalnie istotne na poziomie mentalnym, ideowym i komercyjnym w dziedzinie, która jest kluczowa dla sektora IT. Pierwsza inicjatywa ma charakter społeczny, to unikalny program nauczania, który dziś wprowadzamy. Jest on wyrazem społecznej odpowiedzialności biznesu, dbałości o jakość naszej ekonomii, a także tak ważnego dla nas rynku pracy oraz merytokratycznej postawy naszych partnerów. Chcemy aktywizować zarówno nauczycieli takich dyscyplin jak matematyka, fizyka czy informatyka oraz najmłodszych uczniów. Wierzymy, że wśród polskiej kadry nauczycielskiej jest mnóstwo wybitnych osobistości, kochających swoją pracę, posiadających ogromną misję i chęć rozwoju w nowych dyscyplinach. Chcemy dotrzeć do najodleglejszych zakątków kraju, dlatego też, program symbolicznie uruchomimy w mojej rodzinnej wiejskiej miejscowości Hańczowa oraz Gorlicach, wspólnie z kadrą zarządzającą największych marek konsumenckichpowiedział Jarosław Królewski, CEO Synerise.

Partnerami głównymi programu są Microsoft i EY Polska.

Nowe technologie, w tym AI odciskają swoje piętno na wszystkich sferach życia i transformują instytucje, przedsiębiorstwa, branże oraz całe gospodarki. Musimy zadbać o to, by pokolenia przyszłych pracowników, przedsiębiorców i liderów były należycie przygotowane do tego, żeby w pełni i mądrze czerpać z ich potencjału. Dlatego edukacja ma dzisiaj kluczowe znaczenie dla sukcesu polskiej gospodarki i dobrobytu społecznego. W Microsoft wierzymy w to, że technologia tworzy szanse. Z takiej szansy skorzystał Synerise, nagrodzony tytułem Partnera Roku Microsoft 2018, w zaledwie kilka lat przekuwając studencki projekt w prężnie rozwijającą się firmę, która dostarcza inteligentne rozwiązania dla marketingu i sprzedaży i konkuruje globalnie. Dziś jest czas na rozbudzanie pasji do technologii wśród uczniów. To oni będą decydować o przyszłości świata wokół nas. Cieszę się, że możemy być częścią tej inicjatywypowiedział Mark Loughran, dyrektor generalny Microsoft w Polsce.

Ogromnie cieszy mnie wsparcie naszych partnerów komercyjnych, klientów i otoczenia biznesowego, które podziela naszą inicjatywę, są wśród nich najbardziej prominentne polskie i zagraniczne firmy, które część swojego budżetu CSR przeznaczą na finansowanie klas AIdodał Jarosław Królewski.

Szczegółowe założenia programu oraz harmonogram zostaną przedstawione w dniu inauguracji. Wówczas też zostanie ogłoszona pełna lista partnerów komercyjnych biorących udział w programie.

Synerise to spółka technologiczna wykorzystująca dane i sztuczną inteligencję, aby pomóc markom lepiej reagować na potrzeby swoich klientów. Narzędzia, które oferuje, obejmują m.in. automatyzację, business intelligence i personalizację komunikacji, a także zarządzanie polityką cenową w czasie rzeczywistym, niezależnie od skali prowadzonej działalności.

Synerise intensywnie inwestuje we własność intelektualną, rozwój zespołu AI oraz najnowsze technologie. Niedawno firma została wybrana przez EY do udziału w programie AcceleratingEntrepreneurs 2018 dla 30 światowych firm technologicznych o największym potencjale wzrostu oraz otrzymała od Microsoft tytuł Partnera Roku na Polskę.

Spółka została założona w 2013 roku w Krakowie przez Jarosława Królewskiego, Miłosza Balusia i Krzysztofa Kochmańskiego. Od tego czasu osiągnęła wycenę 75 mln dolarów i obecnie zatrudnia 140 osób w biurach w Krakowie i Warszawie. W latach 2018/2019 zainwestuje 25 mln dolarów w badania i rozwój produktów opartych na sztucznej inteligencji.

Odwiedź synerise.com

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o