Pożyczka

Aktualizacja 02/02/2017

 

Życie pisze rozmaite scenariusze. Te nieprzewidziane zwykle oznaczają konieczność wydania dodatkowej gotówki, a konto nie zawsze jest w stanie jak zaraz po wypłacie. Po pomoc można oczywiście udać się do najbliższej rodziny, ale nawet oni nie zawsze będą skłonni nam pomóc. Kolejnym krokiem może być bank.

Banki mają oferty pełne produktów kredytowych. Aby jednak z nich skorzystać należy złożyć odpowiednie dokumenty i poddać się procedurze przyznania dodatkowych środków. Przed przelaniem pieniędzy na konto bank sprawdza naszą historię i zdolność kredytową. O ile do tej pory mieliśmy dobrą reputację finansową i najlepiej konto w banku, w którym staramy się o kredyt, to nie powinno być problemu. Pieniądze na dowolny cel można mieć na koncie nawet do kilkunastu minut po zaakceptowaniu wniosku kredytowego. Nie każdy jednak ma zdolność kredytową. Utrudnieniem mogą być również problemy ze spłatą dotychczasowych zobowiązań. Czy wtedy już nie ma nadziei na dodatkowe pieniądze? Niekoniecznie.

Poza bankami istnieją jeszcze instytucje finansowe pożyczające pieniądze. Nie są to produkty finansowe tak korzystne jak w banku, ale gdy nie ma szans na kredyt w banku, szybka pożyczka bez bik może okazać się zbawczym kołem ratunkowym. Jakie są procedury przyznania szybkiej pożyczki? Zwykle wystarcza dowód osobisty i własnoręcznie wypełniony wniosek. Nasza historia kredytowa nie ma znaczenia.

Czy szybka pożyczka jest dla każdego? Jak przy każdym produkcie finansowym ważna jest ostrożność. Przed podpisaniem należy wczytać się we wszystkie zapisy umowy. Szybkie pożyczki najlepsze są wówczas, gdy jesteśmy pewni, że na koncie pojawią się środki za pomocą których szybko je spłacimy. Wszelkie opóźnienia w spłacie szybkiej pożyczki mogą generować dodatkowe koszty.

Więcej na temat chwilówek przeczytasz tutaj

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments