Aktualizacja 13/09/2016


Osoby młode nie myślą tak intensywnie o swojej przyszłości jak osoby starsze. Seniorzy często zastanawiają się, w jaki sposób mogą zabezpieczyć finansowo swoje dorosłe już dzieci oraz jak odciążyć je od obowiązku pokrycia kosztów pochówku. Odpowiedzią na potrzeby seniorów jest ubezpieczenie na życie.

Polisa na życie to flagowy produkt firm ubezpieczeniowych. W swojej ofercie posiada je m.in. Generali, Uniqua, Aviva. Z założenia stanowi finansowe wsparcie rodziny w razie śmierci ubezpieczonego. Osoby uposażone otrzymują świadczenie, którego wysokość odpowiada sumie polisy określonej w umowie.

Terminowe czy bezterminowe?

Ubezpieczenia na życie dzieli się na terminowe i bezterminowe. Wybór odpowiedniego determinowany jest przede wszystkim przez wiek. Polisa terminowa dotyczy najczęściej osób do 60. roku życia, choć Uniqua posiada ofertę dla osób do 64. roku życia, a 4Life Direct oferuje ubezpieczenie terminowe na życie dla osób nie starszych niż 65 lat.
Seniorzy, którzy przekroczyli 60-75 lat mogą liczyć z kolei na bezterminową polisę na życie. Ale i tutaj większość ubezpieczycieli określa górną granicę wieku – np. w Generali jest to 75. lat, a osoby do 85. roku życia mogą podpisać umowę w 4Life Direct (opinie o tej firmie ubezpieczeniowej znajdziesz na stronie internetowej).

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie na życie?

Powodów, dla których warto rozważyć ubezpieczenie na życie jest co najmniej kilka. Przede wszystkim chodzi tutaj o finansowe zabezpieczenie najbliższych na wypadek śmierci ubezpieczonego. Osoby starsze zwykle nie chcą obciążać swoich dorosłych dzieci kosztami związanymi z pochówkiem czy spłatą istniejących zobowiązań. Pieniądze wypłacone w ramach świadczenia ubezpieczeniowego pozwolą na pokrycie wszystkich wydatków.
Drugim powodem, dla którego warto pomyśleć o ubezpieczeniu na życie jest możliwość dokupienia dodatkowych wariantów ochrony. Mowa tutaj m.in. o ochronie wypadkowej czy ubezpieczeniu szpitalnym (oferowanym przez np. Family Direct).

Zobacz też:  Czym się różnią działania windykatora od komornika?

Trzeci powód to możliwość uzyskania wysokiej sumy ubezpieczenia oraz ustalenia składek w wysokości odpowiadającej możliwościom finansowym. Dzięki temu opłacana co miesiąc składka nie będzie wyzwaniem dla domowego budżetu, a zapewni maksymalną ochronę finansową – w razie nieprzewidzianego zdarzenia losowego.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments