(Last Updated On: 28 grudnia 2013)

Z kont bankowych korzystamy dzisiaj wszyscy. Coraz więcej Polaków zaś, chcąc oszczędzić swój czas i pieniądze, decyduje się na konta internetowe. Założenie takiego internetowego konta jest bardzo proste i korzystne.

DLACZEGO KONTO INTERNETOWE?

Popularność kont internetowych nie wynika tylko z faktu, iż są one nowinką technologiczną. Przede wszystkim związane jest to z wieloma korzyściami dla klientów ? takimi, jak: możliwość kontrolowania swoich pieniędzy w każdym momencie, znacznie niższe opłaty za prowadzenie rachunku, czy też dostęp do szybkich przelewów bez konieczności wychodzenia z domu. Internetowi mają lepiej – jak mówi hasło jednego z banków, które oferują konta internetowe, ponieważ taka forma obsługi swojego konta daje o wiele więcej swobody. Co więcej zaś, daje szansę kontaktu z bankiem bez wizyty w oddziale i wirtualnego zakładania lokat, otwierania kart kredytowych, czy też wnioskowania o kredyty. Opłaty zaś są niższe dlatego, że w mniejszym lub znikomym stopniu korzystamy z obsługi przez bankierów.

KONTA INTERNETOWE ? JAKI BANK NAJLEPSZY?

Wybór konkretnej oferty bankowości internetowej nie jest zadaniem łatwym, ponieważ znaleźć możemy co najmniej kilkanaście ofert kont internetowych. Oferują je między innymi banki takie, jak: mBank, Alior Sync, ING, Millenium, Bank Pocztowy i wiele więcej. Każda oferta jest jedyna w swoim rodzaju i zapewnia ciekawe korzyści. Wybór tego idealnego, zależy od naszych preferencji. Na tej stronie znajdziesz pełną listę aktualnych ofert kont internetowych, wraz z ich opisem, jak i z linkami bezpośrednimi do wniosków o otwarcie rachunku bankowego. Dokonując wyboru, zwrócić uwagę warto przede wszystkim na koszty prowadzenia rachunku, wydania i obsługi karty bankomatowej, jak i dodatkowe bonusy ? cashback, dostęp do produktów oszczędnościowych, programy lojalnościowe, czy programy poleceń.

JAK OTWORZYĆ KONTO INTERNETOWE?

By otworzyć konto internetowe, nawet nie musisz wychodzić z domu. Wystarczy wypełnić wniosek o otwarcie rachunku osobistego, który znajduje się na stronie internetowej każdego z banków, które oferują takie rozwiązania. Zajmuje to kilka minut ? w formularzu podajemy podstawowe dane o sobie ? imiona, nazwisko, numer PESEL, adres zamieszkania, czy też numer dowodu osobistego. Najczęściej proszeni jesteśmy również o numer telefonu komórkowego, a także adres e-mail. Wniosek, po wysłaniu do banku, musi zostać zaakceptowany przez bank, a potem zautoryzowany przez klienta. Autoryzacji, która równa się podpisaniu umowy, dokonać możesz na dwa sposoby. Jeśli posiadasz już inne konto bankowe, wystarczy, że na nowe konto wyślesz przelew o wartości grosza lub kilku groszy, co potwierdzi Twoje dane. Wtedy autoryzacja potrwać może nawet tylko kilka godzin. Jeśli zaś wolisz bardziej tradycyjne metody ? bank wyśle do Ciebie kuriera z umową i wszystkimi niezbędnymi dokumentami. Wtedy autoryzacja potrwa do kilku dni. W niektórych bankach spodziewać się możesz również dodatkowej telefonicznej weryfikacji danych. Ostatni krok to aktywacja konta, zgodnie z otrzymanymi z banku instrukcjami ? na przykład hasłem jednorazowego logowania. Po aktywacji, możesz korzystać z konta w pełnym wymiarze.