Aktualizacja 10 lutego 2017

Jak co roku obiecujesz sobie, że będziesz bardziej oszczędny. Drobne odkładane do skarbonki znikają jednak równie szybko, jak się w niej pojawiły. W poczuciu winy dajesz słowo, że następnym razem wrzucisz więcej. Po miesiącu lub dwóch skarbonka zaczyna jednak pokrywać się kurzem. Zostaje odstawiona na półkę, aby wrócić do łask dwanaście miesięcy później?W tym roku może być inaczej!

Rachunek oszczędnościowy, polisa, lokata ? od pewnego czasu na spotkaniach towarzyskich królują nowe tematy. Znajomi przekonują, że to produkty bankowe dostępne dla wszystkich. Obiecujesz sobie, że w końcu przekonasz się o tym na własnej skórze – od następnego poniedziałku, przyszłego miesiąca, nowego roku?

Gwarancja bezpieczeństwa finansów

Oszczędzanie nie musi równać się zaciskaniu pasa. Lokata to rodzaj umowy zawieranej z bankiem, w wyniku której to klient udostępnia bankowi środki finansowe na określony w umowie czas, otrzymując z tego tytułu odsetki, na które niebagatelny wpływ ma m.in. oprocentowanie lokat bankowych.

Pieniądze odłożone na lokacie, w odróżnieniu od banknotów zgromadzonych w skarbonce, nie pokryją się grubą warstwą kurzu. Nie grozi im kradzież, zalanie, pożar i?inflacja. Bezpieczeństwo środków do równowartości 100 tysięcy euro gwarantuje bowiem Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Wybór lokaty warto rozpocząć właśnie od tego miejsca ? na stronie internetowej Funduszu sprawdzając listę banków komercyjnych, spółdzielczych oraz kas oszczędnościowych objętych gwarancją.

Lokata bankowa ? czy to się opłaca?

Lokatę, jako jeden z najbezpieczniejszych produktów bankowych, gwarantujących pewny zysk wybiera coraz więcej Polaków, rezygnując z niekiedy bardziej opłacalnych, ale obarczonych dużo większym ryzykiem, form oszczędzania. Oprocentowanie lokat bankowych, czas trwania lokaty i jej rodzaj, sposób kapitalizacji odsetek ? to  czynniki wpływające na kwotę, jaką otrzymamy po zakończeniu umowy. Dzięki licznym kalkulatorom dostępnym za darmo w Internecie zysk z lokaty można poznać w każdej chwili!

Trzeba jednak pamiętać, że wypłata środków zgromadzonych na lokacie przed terminem zakończenia umowy może wiązać się z utratą części lub nawet całości odsetek. Jeśli więc nie mamy pewności, że w kryzysowej sytuacji nie będziemy musieli sięgnąć po ulokowane w banku oszczędności, zamiast lokaty dwudziestocztero- lub trzydziestosześciomiesięcznej wybierzmy trzymiesięczną lub półroczną. Zysk z takiej inwestycji będzie co prawda dużo mniejszy, ale nieobarczony ryzykiem.

Sprawdź oprocentowanie lokat w Santander Consumer Banku na stronie https://www.santanderconsumer.pl/lokaty/oprocentowanie-lokat/

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Brak głosów - oceń jako pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments