Podstawowym zadaniem polskiego przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej będzie rozwijanie współpracy na rzecz wzrostu gospodarczego, bezpieczeństwa i otwartości UE. Polska swoimi inicjatywami chce przyczynić się do wprowadzenia Europy na ścieżkę szybkiego wzrostu gospodarczego, aby zwiększyć dobrobyt jej obywateli.

Polska rozpoczynając negocjacje nad budżetem Unii po 2013 r. chce wypracować jak najkorzystniejszą ofertę finansową dla całej Wspólnoty. Celem naszej prezydencji jest też zwiększenie możliwości transakcyjnych rynku wewnętrznego. Istotne jest również wzmocnienie zarządzania gospodarczego w UE. Zakładamy, że przez budowę stref wolnego handlu z państwami Partnerstwa Wschodniego, powiększy się strefa objęta zasadami i regulacjami unijnymi. Istotnym celem polskiego przewodnictwa w Radzie UE będzie także finalizacja negocjacji akcesyjnych z Chorwacją. Polska prezydencja będzie również wspierać działania zmierzające do wypracowania nowych relacji UE ze światem arabskim. Będziemy wspomagać demokratyzację i budowę nowoczesnych struktur państwowych w krajach Afryki Płn.

Te plany i zamierzenia przedstawiono w kierunkowo przyjętym przez rząd dokumencie: ?Program 6-miesieczny polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w II połowie 2011 r.? Do końca maja dokument powinien ponownie trafić pod obrady rządu, aby nie później niż 1 czerwca Rada Ministrów mogła przedstawić informację o priorytetach polskiej prezydencji w parlamencie.
źródło:kprm.gov.pl

Więcej … Źródło: Polska prezydencja: szansa na szybszy rozwój Europy

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Brak głosów - oceń jako pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments