Wymiana walut online

Aktualizacja 24 września 2016

Euro to jedna z najpopularniejszych walut na świecie. Przeprowadza się w niej ponad 30% transakcji (dane BIS z 2016 roku). Warto zabrać ją ze sobą w podróż za granicę – euro przyda się też w państwach, których waluty są trudno dostępne w Polsce. Jak najkorzystniej wymienić euro online i szybko wypłacić je z bankomatu bez karty?

Wyjeżdżając za granicę, warto mieć ze sobą gotówkę. Najlepiej oczywiście w walucie obowiązującej w danym kraju. Jeżeli akurat wyjeżdżamy do bardziej egzotycznego kraju i zdobycie danej waluty stanowi trudność, zawsze można zaopatrzyć się w euro, które wymienimy na miejscu w kantorze stacjonarnym lub oddziale banku.

Jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ wypłata euro w bankomatach za granicą może nas słono kosztować. Jedna wypłata euro w bankomacie może kosztować nas nawet 9% procent całej kwoty. Za co w takim razie płacimy?

Wypłata euro z bankomatu za granicą

Za samą wypłatę środków z bankomatu banki pobierają prowizję, która może wynieść nawet 5%. Dodatkowo może zostać naliczona opłata za przewalutowanie. Czasem banki naliczają zarówno prowizję, jak i opłaty za przewalutowania. Sumując wszystkie opłaty, może okazać się, że bank pobrał dla siebie nawet do 9% wartości całej transakcji.

Wypłata euro z bankomatu w Polsce

Aby uniknąć dodatkowych kosztów związanych z wypłatą gotówki za granicą, warto mieć ze sobą euro w gotówce. Można założyć konto walutowe w Polsce i wyrobić kartę bankomatową do rachunku. Wypłacając pieniądze w ten sposób, zaoszczędzimy na kosztach związanych z przewalutowaniem, jednak zapłacimy prowizję za wypłatę. Aby założyć konto w banku trzeba jednak udać się do oddziału, wymaga to poświęcenia dodatkowego czasu. Klienci Rkantor.com mają spore ułatwienie. Mogą oni wypłacać euro w bankomatach sieci Euronet i to bez konieczności posiadania karty bankomatowej. Można oczywiście nie wybierać gotówki, ale wtedy należy pamiętać, że płacąc kartą w sklepie za granicą, ominiemy prowizję za wypłatę z automatu, ale nie unikniemy kosztów związanych z przewalutowaniem (a spready w banku są zwykle mniej korzystne niż spready w kantorze internetowym).

Zobacz także: https://www.rkantor.com/produkty/wyplata-w-bankomacie/

Ile kosztuje wypłata euro w bankomatach Euronet?

Wypłata euro z bankomatu bez karty nie musi dużo kosztować. W Rkantor.com naliczana jest stała opłata – 2,5 eur. Wypłatę zlecisz błyskawicznie, wystarczy, że:  

  • założysz darmowe konto w Rkantor.com
  • w Panelu klienta wybierasz zakładkę „Wypłata w bankomacie” (usługa bezpłatna). Warto zaznaczyć, że pieniędzy nie musimy odbierać osobiście – można zlecić wypłatę na siebie, jak i na osobę trzecią. W formularzu należy podać numer telefonu, imię i nazwisko odbiorcy oraz kwotę do wypłaty. Odbiorca otrzyma dwie wiadomości SMS: pierwszą z numerem transakcji, drugą z informacją o wypłacanej kwocie oraz z pinem do transakcji.
  • SMS-y otrzymujesz natychmiast po zleceniu transakcji w Panelu Klienta. Gotówkę wypłacisz w dowolnym bankomacie sieci Euronet, oznaczonym napisem „Tu wypłacisz euro”. Pełną listę tych bankomatów znajdziesz tutaj. Na ekranie będzie widoczne logo Rkantor.com, później pojawi się prośba o wprowadzenie danych otrzymanych w SMS-ie. Kilka chwil i euro jest już Twoje!

Usługa oferowana w Rkantor.com to szybki i wygodny sposób na zdobycie euro w gotówce po korzystnym kursie – walutę wymieniasz online po atrakcyjnych stawkach, a wypłacasz bez karty w bankomacie. Wypłaty waluty Unii Europejskiej można dokonać w nominałach po 50 euro lub wielokrotności tej kwoty, jednorazowo może być to jednak do 500 euro.

 

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Brak głosów - oceń jako pierwszy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj