stocki zdjęcia

Jak zarabiać na zdjęciach?

Praca jest bardzo ważna w życiu prawie wszystkich ludzi. Często jednak wysokość pensji niekoniecznie jest wystarczająca do życia. Po odliczeniu wydatków na opłaty, żywność, ubrania, zostaje mała sumka. O ile w ogóle coś zostaje. Świat pędzi do przodu, koszty życia rosną w dużym tempie za to wysokość płac nie rośnie aż tak szybko

Trudno nam pogodzić się z faktem, że nie starcza nam na nowy telewizor czy inne udogodnienia na które stać innych. W takich sytuacjach ludzie często szukają dodatkowego zarobku. Dodatkowa praca jest dobrym rozwiązaniem gdy ktoś mieszka sam i może większość czasu spędzać poza domem. Dla osoby która nie chce spędzać kolejnych kilku godzin poza domem, alternatywą wydaje się możliwość zarabiania w Internecie. Nawet osoby, które nigdy nie interesowały się zarabianiem w sieci wiedzą to i owo o tych metodach.

Chyba każdy słyszał o płatnym wypełnianiu ankiet lub klikaniu w reklamy. Nie przynoszą one zysków tylko stracony czas, nie należy sobie zawracać głowy takimi metodami zarabiania przez internet.

Jest za to wiele bardzo dobrze płatnych programów partnerskich lub dużych sieci afiliacyjnych dzięki którym możemy promować produkty lub usługi w zamian za prowizję od sprzedaży. Zysk może znacznie wzrosnąć w serwisach, które oferują zarabiającemu zbudowanie drzewka poleconych. Osoba polecona to osoba, która rejestruje się z naszego linku. Wówczas dochody wzrastają o konkretny procent zarobków osoby poleconej. Ona nic nie traci a my zyskujemy.

Podobną możliwość zwiększenia zarobków oferują serwisy lub sieci reklamowe którym udostępniamy miejsce na stronie lub blogu jeśli takiego prowadzimy. Metody te zadowalają na ogół na początku, później poszukiwane są bardziej skuteczne metody zarabiania, oferujące większy dochód. Niewiele osób wie, że można zarabiać i to całkiem przyzwoite pieniądze ze swojej pasji.

Zobacz też:  Jak zostać detektywem? Jak założyć biuro detektywistyczne?

Ciekawym pomysłem jest sprzedaż zdjęć przez internet.

Lubisz fotografować? Dlaczego na tym nie zarabiasz? Chwila szperania w wyszukiwarce i mamy odpowiedź. Istnieje coś takiego jak giełdy zdjęć. Są to wirtualne targi a bardziej portale działające na zasadzie targów. Każdy zarówno amator jak i profesjonalny fotograf może zamieścić tam swoje fotografie. Ich temat może być zupełnie dowolny. Jakoś zdjęć nie musi być mistrzowska, niektóre portale przyjmują zdjęcia od ok. 3Mpx.

Brzmi nieprawdopodobnie ale wystarczy mały przegląd po forach o tej tematyce i już wiemy że to nie mrzonka. Istnieją zarówno polskie jak i zagraniczne giełdy zdjęć. Po cóż więc się ograniczać? Można stanąć na międzynarodowej arenie.

Zdjęcia wykonane z pasją stają w szranki ze zdjęciami fotografów z całego świata. Najlepsze serwisy wymagają posiadania własnego port folio oraz zdjęć próbnych. Jednak jeśli ktoś uważa, że jego zdjęcia są dobre, z chęcią podejmie się tego ryzyka. Można oczywiście zacząć od mniej wymagających serwisów. Oferują one co prawda mniejsze zarobki ale nie trzeba przechodzić selekcji na początku. Serwisy oferują sprzedaż zdjęć na różnych licencjach. W zależności od nich możemy sprzedawać zdjęcie wielokrotnie, systematycznie zarabiając co prawda nie tak duże pieniądze, jednak fotografia może być ściągana nieograniczoną liczbę razy.

Inną opcją jest licencja na wyłączność. Zdjęcie sprzedane na takiej licencji może być sprzedane wyłącznie raz. Przynosi ono jednak sporo większy zysk aniżeli zdjęcie na zwykłej licencji. Tak więc gdy już zrobimy to idealne, wspaniałe zdjęcie, wrzucamy je do serwisu i czekamy. No właśnie, to czekanie to chyba najgorszy moment. Nie należy się załamywać, kiedy zdjęcie nie zostanie sprzedane od razu. Nie warto również wychodzić z założenia, że skoro nie stać mnie na najlepszy aparat, nie mam szans.

Zobacz też:  Jak zostać detektywem? Jak założyć biuro detektywistyczne?

Wielu amatorów radzi sobie świetnie na międzynarodowych giełdach zdjęć. Wystarczy, że zdjęcie będzie miało ?to coś? i może stać się naprawdę bardzo popularne.

Sprawdź popularny bank zdjęć i zacznij sprzedawać – Zarejestruj  się za darmo na Fotolia

Jak zarabiać na zdjęciach przez internet?

Zarabianie na sprzedaży zdjęć wydaje się w miarę atrakcyjną metodą pracy przez Internet. Jest to ciekawe wyjście dla osób którym robienie zdjęć sprawia przyjemność. Przecież zarabianie na czymś co się lubi jest czystą przyjemnością. Praca połączona z hobby jest marzeniem wielu ludzi. Jeśli jednak ktoś nie interesuje się fotografią, zawsze może pozostać przy innych metodach zarabiania dodatkowych pieniędzy o których napiszemy już wkrótce.

Zarejestruj się i zarabiaj na sprzedaży zdjęć

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o