Aktualizacja 24/12/2013

Wiele firm traktuje konferencje jako unikalne medium przekazywania informacji. Ma to szczególne znaczenie w przypadku nowych produktów i usług, które wymagają objaśnienia lub demonstracji. To także okazja by zintegrować pracowników pracujących w oddziałach z różnych miast. Konferencje mogą też łączyć w sobie wykłady i wypoczynek na łonie natury ? branża oferuje bowiem organizatorom takich imprez biznesowych wiele ciekawych rozwiązań.

 

Popularnym miejscem konferencji jest Warszawa, w tym mieście znajdują się w dużej mierze główne siedziby poszczególnych firm i korporacji. Stolica dysponuje także wieloma obiektami konferencyjnymi, takimi jak renomowane hotele, centra konferencyjne, sale kinowe, stadion, pałacyki czy restauracje, które zapewniają profesjonalne warunki do przeprowadzenia konferencji. Inne większe ośrodki konferencyjne to Trójmiasto, Śląsk, Poznań, Kraków, Łódź, Wrocław, Szczecin czy Bydgoszcz.

Duża liczba konferencji w Warszawie i innych większych miastach nie oznacza, że mniejsze ośrodki nie mają klientów. Oprócz typowych konferencji jednodniowych, po których wszyscy wracają do domów, wyróżnić można konferencje wyjazdowe z wypoczynkiem w tle i imprezą integracyjną. Najczęściej odbywają się one w formie weekendowych spotkań w miejscach atrakcyjnych turystycznie. W wakacje popularne są wyjazdy nad morze – nad Bałtykiem funkcjonuje naprawdę imponująca baza wypoczynkowo-biznesowa, na czele z pensjonatami i luksusowymi hotelami. Konferencje połączone z odpoczynkiem na słonecznych plażach Bałtyku to bardzo atrakcyjna nagroda za dobrze wykonaną pracę. Natomiast konferencje nad jeziorami oferują nieco więcej spokoju, w tym miejscu warto polecić nie tylko Mazury, ale także i Pojezierze Iławskie czy Pojezierze Drawskie. Tam konferencje można połączyć ze spływem kajakowym, co dla wielu uczestników może być wielką przygodą.

Organizatorzy konferencji firmowych połączonych z wypoczynkiem mają w naszym kraju naprawdę spore pole do popisu, jeśli chodzi o lokalizację wydarzenia ? są jeszcze przecież malownicze Tatry, Bieszczady czy tajemniczy Dolny Śląsk. Z uwagą przeglądają oni oferty hoteli i obiektów konferencyjnych kierując się jednak nie tylko lokalizacją, ale i standardem obiektu, poziomem usług organizacyjnych oraz ceną za wynajem. Warto zwrócić uwagę na specjalne pakiety konferencyjne, które hotele oferują firmom. W ich skład wchodzą: wynajem sali, rezerwacja noclegu, wyżywienie i dodatkowe atrakcje dla uczestników. Często są to okolicznościowe oferty związane z konkretnym wydarzeniem, np. majówką, Halloween, Karnawałem czy Andrzejkami. Oferty konferencyjne znaleźć można na oficjalnych stronach hoteli albo w profesjonalnych serwisach konferencyjnych, które zawierają także prezentacje obiektów biznesowych w Polsce czy aktualności z branży.

Zobacz też:  W co będzie warto zainwestować w roku 2021? Które aktywa będą elektryzować traderów?

Jednym z najstarszych polskich serwisów konferencyjnych jest www.e-konferencje.pl. To internetowy katalog usług, obiektów turystyki biznesowej i sal konferencyjnych. Na rynku obecny jest od 2005 roku, w tym czasie stał się rzetelnym źródłem informacji branżowych dla hotelarzy, organizatorów konferencji i imprez biznesowych w naszym kraju. To właśnie w takich serwisach mogą oni znaleźć interesujące ich obiekty w całej Polsce – od hoteli i typowych ośrodków konferencyjnych, po zabytkowe dworki i pałace czy stadiony, sale widowiskowe bądź też restaurację. Tak bogaty wybór obiektów oraz atrakcji, które one oferują, sprawia, że konferencje wcale nie muszą być nudne! Sale konferencyjne w całej Polsce znaleźć można pod tym adresem.

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Nawet nie miałem pojęcia że mamy tyle wspaniałych miejsc w Polsce, w zasadzie można się prywatnie wybrać.