praca w Poznaniu

Postępująca automatyzacja linii produkcyjnych sprawia, że wielu pracowników obawia się o swoją przyszłość w branży. Pracodawcy redukują zatrudnienie i zastępują personel robotami. Mimo to, wiele procesów i zadań wymaga stałej obecności człowieka. Dlatego ilość ogłoszeń o pracę na takich stanowiskach jest stale wysoka.

Jakie cechy i kompetencje powinien posiadać pracownik, który stara się o takie stanowisko?

W ofertach pracy na stanowiska produkcyjne najczęściej wymagane są: dokładność, skrupulatność, troska o jakość produktu oraz świadomość zasad BHP. Jeśli powyższy opis pasuje do Ciebie, mieszkasz w okolicach stolicy Wielkopolskich, a dodatkowo interesuje Cię nowa praca, miasto Poznań oferuje wiele możliwości. Jedną z nich jest praca w Poznaniu w Fabryce opon Bridgestone.  Osoby poszukiwane na stanowisko operatora maszyn do produkcji opon to ludzie zmotywowani do pracy w środowisku produkcyjnym, gotowi do pracy zmianowej oraz otwarci na współpracę w zespole.

Co jeszcze może pomóc w staraniach o pracę?

Dużym atutem każdego kandydata jest doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku lub dodatkowe kwalifikacje takie jak: czynne prawo jazdy kat. B lub kurs obsługi wózka widłowego. Kolejne kompetencje, które będą mile widziane to umiejętności manualne i spostrzegawczość. Dla rekruterów, którzy poszukują pracowników produkcyjnych, bardzo ważna jest również umiejętność pracy w zespole. Każdy proces produkcyjny to ciąg działań, a dobra współpraca pomiędzy poszczególnymi jego etapami gwarantuje doskonały produkt końcowy.

Czy warto starać się o takie zatrudnienie?

Praca na stanowiskach produkcyjnych to najczęściej praca fizyczna (o różnym natężeniu) w trybie zmianowym. Taki system pracy zapewnia czas wolny w różnych porach dnia, dzięki czemu załatwienie np. spraw urzędowych nie wymaga korzystania z urlopu.  Na pewno jest to praca w stałym kontakcie z ludźmi, dająca realne ścieżki rozwoju i stabilne źródło dochodu. Jeśli wyżej wymienione cechy i umiejętności to Twoje mocne strony masz spore szanse na zatrudnienie w obszarze produkcji.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments